دانشجویان رشته گیاهان دارویی

به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی، اکبر اشتری اظهار کرد: آشنایی با گیاهان دارویی و معطر، روش‌های کنترل متشکله گیاهان دارویی، کارگاه مقدماتی آشنایی با دستگاه‌های HPLC و GC/Mass و کارگاه آشنایی با دستگاه‌های کنترل کیفی داروها از جمله آموزش‌های این دوره است.

وی خاطرنشان کرد: استان همدان دارای بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ گونه گیاهی است و از گذشته‌های دور از قطب‌های تولید انواع گیاهان دارویی بوده که در کوه‌ها، دشت‌‌ها، دامنه‌‌ها و ارتفاعات و سراب‌‌ها پراکنده‌‌اند.

مدیر مرکز آموزش کوتاه‌مدت جهاد دانشگاهی واحد همدان گفت: تاکنون ۳۱۵ گونه گیاه دارویی در دیار هگمتانه شناسایی شده است.

وی اضافه کرد: تعدادی از این گیاهان دارویی از قدیم‌الایام شناخته شده و مردم با مصارف و استفاده‌‌های درمانی آنها کاملاً آشنا بوده و هستند.

اشتری ادامه داد: شواهد تاریخی نیز گویای این امر است که در گذشته‌‌های خیلی دور استان همدان یکی از مراکز صدور گیاهان دارویی به دیگر نقاط ایران و حتی جهان بوده است.

وی به تقاضاهای مکرر مردم برای برگزاری دوره‌های آموزشی گیاهان دارویی اشاره کرد و گفت: دو کلاس در نوبت‌های صبح و بعد از ظهر برای فراگیران برنامه‌ریزی شده که شامل ۳۶ ساعت آموزش است.

مدیر مرکز آموزش کوتاه مدت جهاد دانشگاهی همدان اضافه کرد: علاقمندان می‌توانند برای ثبت‌نام به خیابان بین‌النهرین روبروی دفتر بیمه ایران بن بست رز، مرکز آموزش کوتاه مدت جهاد دانشگاهی مراجعه کنند.


اردوهای گیاهشناسی، کلاس طب سنتی، آموزش گیاهان دارویی در: ((آموزشگاه جوانه سبز))