آخرین مطالب

 • برداشت گل گاوزبان در آستارا

  برداشت گیاه دارویی گل گاوزبان از ۷۰ هکتار از اراضی روستاهای کوهستانی و ییلاقی غرب شهرستان آستارا آغاز شد.

 • بهترین اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری در محدوده شهرها

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بهترین اراضی کشاورزی در استان در محدوده شهرها قرار دارد، گفت: این مسئله اراضی کشاورزی را مورد تهدید قرار داده است.

 • ظرفیت مناسب چهارمحال و بختیاری برای تولید گیاهان دارویی

  استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: این استان در تولید گیاهان دارویی ظرفیت مناسبی دارد و باید زنجیره تولید در این حوزه تکمیل شود.

 • تبریز یکی از صادرکنندگان گل محمدی

  یشترین سطح زیرکشت گل محمدی در شهرهای اسکو، آذرشهر، مرند، شبستر، مراغه، تبریز است که مقام اول و دوم را دارند البته شهرستان اسکو و آذرشهر از قطب های تولید گل محمدی در آذربایجان شرقی و فرآورده های آن در آذربایجان شرقی و شمال غرب کشور هستند. 

 • برگزاری نمایشگاه گل و گیاه و گیاهان دارویی در قزوین

  این نمایشگاه به منظور آشنایی با انواع گیاهان مناسب آپارتمان، برقراری ارتباط بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، ارائه توانمندی‌های مشارکت کنندگان و فعالان در امر گل و گیاه، سوغات و هدایا است.

 • برگزاری جشنواره خربزه تربت جام در ۲۵ تیرماه

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تربت جام گفت: جشنواره خربزه توسط مدیریت جهاد کشاورزی و با همراهی و همکاری فرمانداری، شهرداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره میراث فرهنگی، موسسه آموزش عالی وحدت، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی و اتاق اصناف کشاورزی در تاریخ ۲۵ تیرماه برگزار می‌شود.

 • صادرات گل گاوزبان به کشور پاکستان

  مدیر جهاد کشاوزی شهرستان نکا از صادرات ۲۵۰۰ کیلوگرم گل گاوزبان از این شهرستان به کشور پاکستان و همچنین تولید سالانه ۱۰۰۰ تن تمشک جنگلی در منطقه خبر داد.

 • خرید ۱۶ تن گیاه دارویی به نرخ توافقی از کشاورزان سبزوار

  رییس اداره تعاون روستایی سبزوار با بیان این که این شهرستان یکی از قطب های گیاهان دارویی شرق کشور است گفت: این خرید در راستای حذف واسطه ها، دلالان سودجو و حفظ تعادل قیمت در بازار به نفع کشاورزان و تولید کنندگان صورت گرفته است.

 • نقش مؤثر کشاورزی استان اصفهان در تأمین شاخصه امنیت غذایی

  مدیر امور سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: شاخص‌ترین گیاه دارویی تولیدی استان اصفهان زعفران است که ضریب کیفیت بیشتر از محصولات استان خراسان دارد.

 • کشف و ضبط ۲۷۰۰ کیلوگرم انواع گیاهان دارویی فاقد مجوز در زنجان

  فرمانده یگان حفاظت منابع‌طبیعی استان زنجان، از کشف و توقیف گیاهان دارویی مرتعی فاقد مجوز خبر داد. سرهنگ عباس عباسی با اشاره به کشف محموله قاچاق گیاهان دارویی، اظهار کرد: ماموران گشت مراقبت، با توقیف یک دستگاه خودرو، ۲۷۰۰ کیلوگرم انواع گیاهان دارویی به ارزش ریالی یک میلیارد و ۲۱۵ میلیون ریال را کشف و ضبط کردند.