به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از خبرگزاری مهر، استاندار آذربایجان غربی در آیین افتتاح این پروژه گفت: توسعه کارآفرینی و تسهیل زمینه فعالیت سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی در استان، راهگشا و یکی از موثرترین راهکارهای رفع مشکل بیکاری در استان است.

قربانعلی سعادت ادامه داد:‌ امروز رفع مشکل بیکاری مهمترین مطالبه و دغدغه جوانان و مردم استان است لذا در جهت رفع این معضل از تمام مدیران و مسئولان و همچنین بخش خصوصی در استان انتظار همکاری، تلاش و همت بیشتر داریم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی در استان راکد یا نیمه فعال هستند، افزود: در تلاش هستیم با رونق و فعال سازی این واحدها، زمینه و فرصت های جدید شغلی برای جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان فراهم کنیم.

برای احداث این کارخانه در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع و با تنوع تولید ۶۰ نوع عرقیات گیاهی و اسانس، ۱۴ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و برای ۸ نفر نیز بصورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

آذربایجان غربی یکی از قطب های مهم گیاهان دارویی در کشور است که با کشت، تولید و فرآوری علمی در نقاط مختلف استان زمینه صادرات این نوع گیاهان بصورت بسته بندی و علمی فراهم می شود .

این استان سالانه  با تولید بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر انواع عرقیات گیاهی مقام نخست کشور را در تولید این محصولات  به خود اختصاص داده است ولی تاکنون از این ظرفیت به خوبی استفاده نکرده است.