شرکت های خارجی فروشنده بذور گیاهان دارویی

 

به نقل از مستند مکتوب دومین جشنواره گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران – ۷ تا ۱۰ مهرماه ۱۳۹۳

(به کوشش تیم پژوهشی شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی)

 

یکی از مهمترین مسائل مرتبط با بحث تولید زراعی و کشت گیاهان دارویی، تهیه بذرهای استاندارد و اصلاح شده این گیاهان است. بی شک بذری که از نظر تولید مواد مؤثره در سطح استاندارد و قابل قبول نباشد، نخواهد توانست درآمدزایی و سود مناسبی را نصیب کشاورز و شرکت های کشت و صنعت نموده و منجر به عدم سوددهی اقتصادی صنعت تولید و فرآوری گیاهان دارویی خواهد شد. مسأله ای که می تواند در بازار رقابت شدید جهانی، یک کشور را به سودآوری بالای اقتصادی از نظر گیاهان دارویی رسانده و یا برعکس منجر به عقب افتادگی آن در کشور شود. با توجه به اینکه هنوز در کشور ما بذر اصلاح شده گیاهان دارویی به معنای دقیق آن وجود ندارد، لازم است تا شرکتهای تولید بذر، محققین و متخصصین اصلاح نباتات در این راستا قدم های اساسی بردارند. لیکن تا زمان دستیابی به بذرهای اصلاح شده بومی، خرید بذرهای اصلاح شده خارجی می تواند راهکار مناسبی جهت تولید گیاهان دارویی استاندارد از نظر مقدار مواد مؤثره و سایر فاکتورهای مهم فیزیکی، فیزیولوژیکی وفیتوشیمیایی باشد. در زیر، لیست تعدادی از مهمترین شرکت های خارجی تولیدکننده بذرهای اصلاح شده گیاهان دارویی را به همراه آدرس وبسایت آنها ملاحظه می فرمایید. البته شایان ذکر است که برخی از این شرکت ها تنها در مورد ارائه بذور چند گیاه دارویی خاص فعالیت می کنند و برخی دیگر نظیر Pharmasaat مجموعه کامل­تری را دارند.

 

جدول. لیست شرکت های خارجی فروشنده بذور گیاهان دارویی

ردیف نام شرکت/موسسه آدرس اینترنتی/ پستی
  Adianth Trading Company www.adinathherbs.com
  All rare herbs www.allrareherbs.com.au
  Bruno Nebelung GmbH & Co www.nebelung.de
  Burpee www.burpee.com
  C N Seeds www.cnseeds.co.uk
  Carl Sperling & Co www.sperll-samen.de
  Companion plants www.companionplants.com
  Crimson sage – Medicinal Plants Nursery www.crimson-sage.com
  Delley Seeds and Plants www.swissem.ch
  Digital Raingardens www.raingardens.com
  ED HUME www.humeseeds.com
  Eden Brothers www.edenbrothers.com
  Eric Schweizer Samen www.schweizerseeds.ch
  Exotic Plants www.exotic-plants.de
  Exotic plants and seeds rarities online www.exoga.de
  Garden Medicinals and Culinaries www.gardenmedicinals.com
  Gourmet Seed Company www.gourmetseed.com
  Harris Seeds Company www.harrisseeds.com
  Heirloom Organics Company www.non-hybrid-seeds.com
  Heirloom seeds www.heirloomseeds.com
  Herbiseed www.herbiseed.com
  Hild Samen www.hildsamen.de/
  Horizon Herbs www.horizonherbs.com
  Horticultural Impex www.ehorticulture.com
  Ingenoli www.ingenoli.com
  Jelitto www.jelitto.com
  JuliWa www.juliwa-hesa.de
  Kieft Seeds Holland www.kieftseeds.com
  KPR www.kpr.eu
    Daehnfeldt www.daehnfeldt.com
  Medicinal herb plants www.medicinalherbplants.com
  Medicinal plants and seeds www.samen-online.com
  Mountain Rose Herbs Company www.mountainroseherbs.com
  N.L. Chrestensen www.chrestensen.de
  Nature’s garden seed Company www.naturesgardenseed.com
  Nicky’s nursery www.nickys-nursery.co.uk
  Organica Seed Company www.organicaseedco.com
  Pagano Constantino www.paganoconstantino.it
  Pharmaplant www.pharmaplant.de
  Pharmasaat www.pharmasaat.de
  Plant World Seeds Company www.plant-world-seeds.com
  Pleasance Herb Seeds www.pleasanceherbs.com.au
  Richters Herbs www.richters.com
  Rieger-Hofmann GmbH www.rieger-hofmann.de
  Rivers Source Botanicals www.riverssourcebotanicals.com
  S.A.I.S www.saissementi.it
  Saatbau Linz www.saatbaulinz.at
  Sacred seed www.sacredseed.com
  Salt Spring Seeds www.saltspringseeds.com
  Sand mountain herbs www.sandmountainherbs.com
  Seed Man www.seedman.com
  Seed Savers Exchange www.seedsavers.org
  Seed sellers www.seedsellers.com
  Seeds now www.seedsnow.com
  Seeds of Change Company www.seedsofchange.com
  Sementi Dotto www.sementidotto.it
  Sheffield’s Seed Company www.sheffields.com
  Silver hill seeds www.silverhillseeds.co.za
  Suresh Forestry Network www.treeseedsindia.com
  Tropical Rainforest Medicinal Seeds www.tropilab.com
  Wild Garden Seed www.wildgardenseed.com
  ZENO Projekte www.zenoprojekte.at
  Zorzi Girolamo Sementi www.zorzisementi.it
  Zziggysgal High Quality Seeds www.zziggysgal.com

 


کلیدواژه ها : , , , , , , , , , , , , , , , , ,