به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از ایسکانیوز، عبدالله قاسمی پیربلوطی درباره تجاری‌ سازی محصولات گیاهان دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس اظهار کرد: ۲۰ نوع محصول دانش‌ بنیان مرکز تحقیقات گیاهان دارویی واحد شهر قدس در نمایشگاه‌های مختلف تاکنون معرفی و رونمایی شده که ظرفیت تجاری‌ سازی آنها بسیار بالاست.

وی افزود: طرح کسب‌ و کار تجاری‌ سازی محصولات گیاهان دارویی در سامانه دانش‌ بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ثبت شده و اکنون درحال اخذ مجوز از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران بیان کرد: پس از کسب مجوز از سازمان غذا و دارو تسهیلات دانش‌ بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با کارمزد ۴ درصدی برای راه‌اندازی خط تولید انبوه این ۲۰ محصول در زمینه‌ های گیاهان دارویی، داروهای گیاهی و اقلام آرایشی و بهداشتی اختصاص می‌یابد.

قاسمی پیربلوطی با اشاره به فعالیت تخصصی چندین واحد دانشگاهی در سراسر کشور پیرامون موضوعات گیاهان دارویی عنوان کرد: معاونت فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی نیز اخیراً کنسرسیومی با عضویت مراکز تحقیقاتی فعال در این حوزه راه‌ اندازی کرده تا هم‌افزایی و مشارکت در تولید محصولات گیاهان دارویی ارتقا پیدا کند.

وی ادامه داد: معاونت علوم پزشکی دانشگاه نیز سال گذشته در راستای هم‌افزایی و رویکرد جدی نسبت به گیاهان دارویی در تولید و فرآوری اقدامات ارزشمندی انجام داده تا داروسازان حوزه پزشکی نیز در این طرح مشارکت داشته باشند. تلاش می‌کنیم محصولات ممتاز را در آینده‌ای نزدیک به بازارهای فعال معرفی کنیم.