به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از ایسنا، مسعود گرگیج روز گذشته (۲۵ اردیبهشت ماه) در جلسه ستاد گیاهان دارویی که با حضور معاون دفتر امور روستایی استانداری ، رییس مرکز تحقیقات استان ، مدیر بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه ای و مدیران ستادی سازمان برگزار شد، اظهار کرد: طرح پایلوت کشت مورینگا در استان هرمزگان با توجه به  استقبال سرمایه گذاران اجرا می شود.

وی با اشاره به استقبال سرمایه گذاران در خصوص کشت مورینگا در استان ، اجرای طرح پایلوت را جهت بررسی سازگاری گونه های مختلف مورینگا با نظارت و همکاری مرکز تحقیقات استان خواستار شد.

مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی هرمزگان در ادامه به موضوع زنجیره ارزش گیاهان دارویی، فروش و بازار مطمئن آن نیز اشاره و عنوان کرد: گونه های اقتصادی و سازگار با شرایط اقلیمی استان بعنوان بهترین الگوی کشت گیاهان دارویی می باشند.

گرگیج خاطرنشان کرد: مورینگا درخت بومی شمال هندوستان است که در ایران بنام گز روغنی شناخته می شود و به درخت معجزه نیز معروف است.

از خواص مورینگا می توان به درمان سرطان ، کاهش وزن ، دیابت، ضد باکتری، کمک به تقویت مغز ، سوزاننده چربی و سلامت استخوان و … اشاره کرد.

Please follow and like us:
Pin Share