ویژه ها

 • تاثیر “عصاره گل محمدی” بر درمان یک بیماری انگلی

  پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مطالعه‌ای تاثیر استفاده از عصاره گلبرگ گل محمدی را بر بیماری لیشمانیوز بررسی کردند.

 • صادرات بیش از ۱۹۰ میلیون دلار زعفران ایرانی

  طبق گزارش مسئولان گمرک ایران، در سال گذشته بیش از ۱۹۰میلیون دلار به ۶۰ کشور صادر شده که ۷۹ درصد آن به پنج کشور هنگ کنگ، امارات، اسپانیا، چین و افغانستان اختصاص دارد.

 • زرشکی که سودش به جیب دلال ها می رود!

  زرشک خراسان جنوبی، این محصول ناب جهانی اکنون در دست دلالان خودنمایی می‌کند؛ دلالانی که حتی از سود گرفتن از کشاورز نیز نمی‌گذرند و در یک دستشان پول و در دست دیگرشان زرشک است؛ حال آنکه از این سود چیزی به بهره بردار نمی‌رسد.

 • تأثیر اسانس گیاه مریم گلی بر عفونت‌های دهان و دندان

  کنترل باکتری‌ های دهان نقش قابل توجهی در سلامت لثه‌ها، دندان‌ها و سایر اجزای دهانی دارد. محققان کشور اسانس گیاه دارویی مریم گلی را به‌ عنوان یک ماده مؤثر در این زمینه معرفی کرده و تأثیرات آن را در پژوهشی نشان داده‌اند.

 • اعزام هیأت تجاری به سوریه؛ با محوریت بخش گیاهان دارویی و معطر

  شرکت Aromede پس از برگزاری موفقیت آمیز وبینار «آشنایی با بازار و صنعت گیاهان دارویی و معطر در سوریه» و استقبال مخاطبین، برنامه اعزام هیات تجاری به این کشور را با محوریت نمایشگاه تخصصی کشاورزی اگریتکس ۲۰۲۱ دمشق، در دستور کار خود قرار داده است.

 • افزایش توانایی بازسازی سلول‌ های بنیادی با روزه داری

  مدیرگروه فارماکولوژی و طب کاربردی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی تأکید کرد: روزه‌ داری به طور چشمگیری توانایی سلول‌ های بنیادی را برای بازسازی در افراد مسن و جوان بهبود می‌بخشد.

 • پرورش گیاهان دارویی در منزل و فواید آن

  یک عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات و منابع طبیعی لرستان گفت: فواید گیاهان آپارتمانی به خصوص انواع گیاهان دارویی برای ما انسان‌ها بسیار زیاد است و داشتن آن‌ها در خانه یکی از واجبات زندگی هر فردیست.

 • فیلم اسانس گیری گل محمدی در کشور بلغارستان

  شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی فیلم اسانس گیری گل محمدی در کشور بلغارستان را به شما مخاطبین گرامی تقدیم می نماید.

 • برخی از مشکلات رایج در بین روزه داران و درمان آن

  از آن جا که در طی ساعات طولانی روز، روزه داران از خوردن و آشامیدن امساک می نمایند در خیلی از اوقات دچار مشکلات ناخواسته ای می گردند که در صورت عدم توجه، می تواند ادامه روزه داری را برای آنان ناممکن نماید. از مهمترین مشکلات می توان به یبوست، سوئ هاضمه و نفخ، افت فشار خون، سر درد، افت قند خون، گرفتگی عضلات و …. اشاره کرد.

 • قابلیت صنعتی شدن گیاهان دارویی خراسان شمالی

  خراسان شمالی رویشگاه انواع مختلفی از گیاهان دارویی است، در این استان ۳۵۰ گونه گیاه دارویی وجود دارد که برداشت‌های غیراصولی می‌تواند باعث انقراض گونه‌های مختلف آن‌ها شود اما با مدیریت صحیح می‌توان زمینه صنعتی شدن و ایجاد اشتغال‌زایی را فراهم کرد.