ویژه ها

 • برداشت گل‌محمدی از مزارع دودانگه ساری، از اردیبهشت ماه

  مدیرعامل شرکت تعاونی گل محمدی و گیاهان دارویی دودانگه ساری گفت: نیمه دوم اردیبهشت ماه برداشت گل‌محمدی در منطقه آغاز می‌شود و ۸۰ بهره‌بردار این منطقه تلاش شبانه‌روزی خود را آغاز می‌کنند.

 • حمایت از ۶ شتاب‌دهنده فعال در حوزه فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی

  دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی با بیان اینکه این ستاد حمایت جدی خود را از شتاب‌دهنده ها آغاز کرده به نحوی که در حال حاضر حمایت از ۶ شتاب‌دهنده فعال را در سال‌جاری در دستور کار خود قرار داده است، گفت: اگر دانشجویان و نخبگان ایده‌های خلاقانه و فناورانه در ذهن دارند حتما در رویدادهای فناوری دانشجویی و کارآفرینی به اصطلاح استارتاپ ویکندها حضور فعال داشته باشند.

 • کاهش طول درمان بیماران کرونایی با استفاده از روش‌های طب سنتی

  یک متخصص طب ایرانی با بیان اینکه تجارب چینی‌ها برای مقابله با کرونا در زمینه طب سنتی چینی موفق بوده است، گفت: با استفاده از روشهای طب سنتی توانستیم طول درمان بیماران مبتلا به کرونا را از ۸ روز به ۴ روز کاهش دهیم.

 • دستگیر شدن متخلفان برداشت گیاه دارویی بیلهر در شهرستان سپیدان

  بحرینی گفت: متخلفان برداشت گیاه دارویی «بیلهر» در محاصره نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سپیدان قرار گرفته و به دام افتادند.

 • گیاه دارویی پاخری، درمان کننده بیماری های تنفسی

  گیاه دارویی پاخری، گیاهی علفی و چند ساله است که در اواخر زمستان و اوایل بهار شروع به گلدهی می کند که از مواد مؤثره این گیاه برای معالجه سرفه های خشک و درمان التهاب های دهان، گلو و مجاری تنفسی استفاده می شود.

 • کرونا و منع برداشت گیاهان خوراکی و دارویی در مریوان

  جهت جلوگیری ازشیوع بیماری کرونا ویروس، هرگونه برداشت و جمع آوری گیاهان خوراکی، دارویی ممنوع می‌باشد

 • برداشت بی رویه و غیر اصولی ریواس در گناباد ممنوع شد

  رئیس اداره منابع‌ طبیعی گناباد گفت: بهره‌برداری غیر اصولی گیاهان دارویی به ویژه ریواس ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

 • اقدامات لازم جهت مبارزه با خام فروشی گیاهان دارویی

  از آنجایی‌ که گیاهان دارویی به عنوان ذخایر ژنتیکی میراث ملی محسوب می‌شوند خام فروشی و حتی صادرات آن به صورت فرآوری نشده موجب از بین رفتن این سرمایه برای آیندگان خواهد شد. سود اصلی بازار گیاهان دارویی در حوزه‌های مختلف دارویی و غذایی در فرآوری آن‌ها به عنوان محصولات نهایی است و سهل انگاری در این مورد موجب واگذاری این بازار و سود حاصله به کشورها و شرکت‌های آن‌ها و همچنین تغییر بازار کار نیروی تحصیل کرده و متخصص از داخل کشور خواهد شد.

 • مجموعه کتاب های اطلس تصاویر دیجیتال گیاهان اقتصادی

  شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی در این مطلب قصد دارد یک مجموعه کتاب ارزشمند و بی نظیر با نام “اطلس تصاویر دیجیتال گیاهان اقتصادی” را به شما مخاطبین گرامی تقدیم نماید که عکس های بسیار باکیفیتی از اندام های مختلف گیاهان دارویی، ادویه ای، خوراکی و … دارد. در این مجموعه سه جلدی ۱۰ هزار عکس از ۳۹۵۳ گونه گیاهی منتشر شده و نام این گیاهان به چند زبان زنده جهان درج گردیده است.

 • انتشار مقالات اولین کنفرانس ملی منابع طبیعی، گیاهان دارویی و طب سنتی

  مقالات اولین کنفرانس ملی منابع طبیعی، گیاهان دارویی و طب سنتی در تاریخ ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ در پایگاه سیویلیکا نمایه و منتشر شد. این رویداد در تاریخ ۳۰ دی ۱۳۹۸ توسط انجمن مدیریت و مهندسی توسعه فناوری و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار شده است.در این رویداد ۸ مقاله شامل ۷۹ صفحه ارائه شده است.