به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از ایرنا ˈسعید ذاکرˈ روز دوشنبه درهمایش داروشناسی با محوریت داروهای گیاهی دردانشگاه پیام نورهمدان اظهار داشت: با توجه به تحریم ها و افزایش قیمت دارو های شیمیایی استفاده از داروهای گیاهی با توجه به خواص درمانی و زود بازدهی آثار این دارو ها راه حلی موثر برای برون رفت از تحریم های اقتصادی است.

وی بیان داشت:امروز استقبال از تولید و استفاده از گیاهان دارویی به جای داروهای شیمیایی در جهان و ایران رو به افزایش است که افزایش فعالیت عطاری ها در کشور و به تبع آن در همدان موید این ادعاست.

وی افزود: تهیه عرقیات گل های معطر و گیاهان دارویی از دیرباز در همدان مرسوم بوده و با توجه به رویش انواع گیاهان دارویی و تولید انبوه آن در این استان، استقبال عمومی در استفاده از گیاهان دارویی چشمگیر است.

وی همچنین گفت: استان همدان ذخیره گاه ژنتیکی ارزشمندی برای کشت انواع گیاهان دارویی است و باید از این پتاسیل برای تولید گیاهان دارویی استفاده شود.

وی افزود: بافت علمی ایران و وجود انواع مختلف گیاهان با خواص دارویی که درایران رشد می کنند می تواند زمینه را برای گسترش این علم و استفاده اقشارمختلف ایجاد کند.

دبیر کانون هلال احمر همدان گفت: آموزش شناخت گیاهان دارویی وموارد استفاده و کاربرد آن با توجه به اقلیم همدان از اهداف برگزاری این همایش است که هر هفته توسط کانون هلال احمر دانشگاه پیام نور همدان برگزار می شود.

ذاکر تاکید کرد:حمایت مسوولان دانشگاه و هلال احمرهمدان در برگزاری همایش های علمی می تواند موجب پیشرفت و ارتقای سطح علمی دانشجویان و ترویج فرهنگ استفاده از گیاهان داروی در جامعه شود.

Please follow and like us:
Pin Share

کلیدواژه ها : ,