به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از ایمنا، شهردار طاقانک با بیان اینکه مزرعه گل‌محمدی شهرداری احیا شده است، گفت: امیدوارم گیاهان کاشته شده در مزرعه سال جاری به گل‌دهی برسد و زمینه برای اشتغال‌زایی و درآمدزایی بیشتر فراهم شود.
داوود امیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: ایرادهای طرح جامع و تفصیلی شهر طاقانک با متولیان امر مطرح شده و مکاتبات انجام شده در حال پیگیری است.
وی افزود: به منظور افزایش محدوده شهر در طرح جامع و تفصیلی و تغییر کاربری، پس از اخذ مجوز تبصره یک ماده یک، جهاد کشاورزی وارد کارگروه راه‌وشهرسازی می‌شود و چنان‌چه تغییر کاربری در این مرحله تأیید شود، پرونده وارد کمیسیون ماده پنج استان خواهد شد و پس از آن به شهرداری ابلاغ می‌شود.
امیری با بیان اینکه کارکنان اداری و خدماتی شهرداری اقداماتی در راستای احیای مزرعه گل‌محمدی انجام داده‌اند، خاطرنشان کرد: این مزرعه در گذشته کشت شده است، اما به مدت سه سال رها شده بود. این مزرعه ۲.۲ هکتار مساحت دارد و ۵۰۰ نهال گل محمدی در آن کاشت شده است.
وی ادامه داد: امیدوار هستم گیاهان کاشته شده در مزرعه سال جاری به گل‌دهی برسد و زمینه برای اشتغال‌زایی و درآمدزایی بیشتر فراهم شود.
شهردار طاقانک گفت: سال گذشته در ضلع جنوب‌شرقی شهر و در زمین واگذاری شده به مجتمع تفریحی رفاهی شهرداری، گیاهان دارویی همچون گل گاوزبان، مریم‌گلی و آویشن کاشت شد؛ درآمد حاصل از کاشت این گیاهان سال جاری پس از برداشت محصول در حوزه فضای سبز هزینه می‌شود.