به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی فارس، عزیز رحیمی با بیان اینکه کشت خاکشیر از اواخر آبان آغاز شده و تا بهمن ماه نیز امکان پذیر است، اظهار کرد: برداشت خاکشیر بسته به تاریخ کاشت از اواخر اردیبهشت آغاز و تا تیر ماه ادامه دارد.

رحیمی با بیان اینکه مرودشت بزرگترین تولید کننده خاکشیر در استان فارس است، خاطرنشان کرد: شهرستان مرودشت بیش از ۶۰ درصد کل خاکشیر استان را تولید می‌کند.

رحیمی بیان کرد: محصول تولیدی عاری از هرگونه سموم و کود های شیمیایی است و می‌توانیم از این محصول به عنوان محصول گواهی شده نام ببریم.

مدیر جهاد کشاورزی مرودشت با بیان اینکه کشت مکانیزه این محصول رو به افزایش است، یادآور شد: با مکانیزه کردن کشت و برداشت هزینه تولید کاهش و رغبت کشاورزان برای کشت این گیاهان دارویی افرایش خواهد یافت.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: قیمت مناسب، نبود آفات و بیماری‌ها و تولید محصول ارگانیک به دلیل استفاده نکردن از سم و کود در تولید خاکشیر از مزایایی کشت این محصول است.

رحیمی از این محصول به عنوان کم توقع‌ترین محصول نام برد و یادآور شد: کشت این محصول در اراضی که از شبکه سد دروزن مشروب می‌شوند و اراضی که از حاصلخیزی کمتری برخوردارند بسیار حائز اهمیت است.

خاکشیر از گیاهان دارویی است که پیشتر به شکل خودرو رشد می کرد و اکنون به عنوان یکی از محصولات بخش کشاورزی مورد توجه قرار گرفته است.