به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از ایرنا، مجید افشاری مدیرعامل این شرکت در مورد جایگزینی رنگ‌ های خوراکی طبیعی به جای رنگ دهنده‌های غذایی مصنوعی گفت: رنگ‌های خوراکی به افزودنی‌هایی اطلاق می‌شوند که در صورت اضافه شدن به غذا یا نوشیدنی باعث انتقال رنگ به آنها می‌شوند.

وی افزود: این مواد در اشکال مختلف مایع، پودر، ژل و خمیر تولید می‌شوند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که رنگ‌های مصنوعی برای سلامت مضر بوده و باعث ایجاد بیماری‌هایی همچون سرطان می‌شود؛ در نتیجه مصرف این رنگ‌ها در مواد غذایی غیر مجاز اعلام شده است و رنگ‌های طبیعی باوجود قیمت بالاتر، جایگزین آنها شده‌اند.

این محقق تاکید کرد اغلب رنگ‌های خوراکی مورد استفاده در صنایع کشور، وارداتی هستند و تعداد کارخانجات تولید کننده آنها به ویژه انواع طبیعی بسیار محدود است.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان ادامه داد: با مشارکت ۶۵ درصدی بخش خصوصی و ۳۵ درصدی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی تولید افزودنی‌های مختلف طبیعی و خوراکی را آغاز کردیم، ما با تکیه بر دانش بومی، فناوری تولید رنگ های طبیعی محصولات تولیدی خود در حوزه‌های صنایع غذایی و دارویی را به دست آوردیم و برای اولین بار در ایران موفق به اخذ پروانه بهداشتی ساخت از معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی برای انواع رنگ‌های طبیعی خوراکی شدیم و در حال حاضر محصولات خود را به بازار مصرف عرضه می‌کنیم.

وی انواع کارخانجات غذایی و دارویی را بازار مصرف محصولات شرکت عنوان کرد و در مورد کاربرد رنگ‌های طبیعی گفت: رنگ‌های طبیعی در طیف وسیعی از محصولات از جمله تولید اسنک و فرآورده‌های اکسترود شده، ماکارونی، پاستا و محصولات خمیری، داروسازی و فراورده‌های گیاهان دارویی، فراورده‌های لبنی، محصولات آرایشی و بهداشتی، صنایع نوشیدنی، صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات کاربرد دارند.

مدیر عامل این شرکت ضمن اشاره به گیاهی بودن منشأ محصولات گفت: محصولات ما از طریق تحقیق و توسعه به فناوری استحصال رنگ‌های خوارکی طبیعی از زردچوبه، گیاه آناتو و چغندر، گلرنگ، گوجه فرنگی و … به دست آمده است، با توجه به پیچیدگی فرایند استخراج، بهینه‌سازی فرایند و افزایش راندمان تولید جهت توجیه‌پذیری اقتصادی از اهمیت بالاتری برخوردار است،

افشاری یادآور شد: در حال حاضر تعداد تولید کنندگان رنگ‌های طبیعی خوراکی در کشور بسیار اندک است، رنگ طبیعی خوراکی زرد برگرفته از کورکومین استخراج شده از زرد چوبه و نیز کارتاموس گلرنگ، رنگ سبز خوراکی برگرفته از کلروفیل سبزینه گیاهان، رنگ قرمز خوراکی به دست آمده از بتالایین چغندر لبویی و لیکوپن گوجه فرنگی وآنتوسیانین چای ترش و رنگ نارنجی خوراکی از بیکسین دانه آناتو و کاپسانتین پاپریکا تهیه شده است.

وی در مورد مزیت محصول گیاهی شرکت نسبت به محصولات رقبای داخلی و خارجی گفت: محصولات ما در مقایسه با رنگ‌های طبیعی از خلوص مشابهی برخوردار است و در مقایسه با رنگ‌های مصنوعی علی‌رغم قیمت بالاتر، امنیت مصرف بیشتری دارد.

وی از توسعه بیشتر صادرات محصولات به اروپا خبر داد و در مورد برنامه‌های جاری این شرکت گفت: در نظر داریم علاوه بر ویژگی رنگ‌دهی در حوزه خواص دارویی، مکمل غذایی و ورزشی این محصولات نیز وارد شویم.