به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از ایانا، تورج نوروزی سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در حال حاضر یک هزار و ۹۵۹ هکتار باغات زیتون در استان خوزستان وجود دارد که این میزان  شامل ۵۰۸ هکتار نهال و یک هزار و ۴۵۱هکتار باغ زیتون بارور است.

وی افزود: از این میزان سطح زیر کشت باغات در استان ۲ هزار و ۵۹۱ تن زیتون استحصال می شود که عمده این تولید در شهرستان‌ های ایذه، باغملک، اندیکا و اندیمشک می باشد.

نوروزی در ادامه تصریح کرد: از جمله شهرستان‌هایی که دارای باغات زیتون هستند می‌توان به دزفول، شوش، شوشتر، آبادان، بهبهان، لالی و مسجدسلیمان نیز اشاره کرد.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ضمن اشاره به ارقام زیتون کشت شده در استان اظهار کرد: ارقام عمده کشت شده در استان خوزستان زرد روغنی و ارقام باغملکی و دزفولی است که ۹۰ درصد زیتون تولید شده در باغات خوزستان ارقام زرد روغنی هستند.

نوروزی در خاتمه عنوان کرد: زیتون تولید شده در باغات استان، خوراک و مواد اولیه کارگاه کنسروسازی در اندیکا و لالی و ۲ کارگاه روغن کشی در ایذه و باغملک را تامین می‌کند.