به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از ایانا، عباس حاج‌ عبداللهی با اشاره به رونق کشت زعفران در این شهرستان اظهار کرد: چند سالی‌ است که کشت زعفران در این شهرستان مورد استقبال قرار گرفته و در حال حاضر ۲۵ هکتار سطح زیر کشت زعفران در شهرستان داریم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان عنوان کرد: این گیاه در مناطق کوهستانی شهرستان که دارای آب و زمین شیرین بوده و همچنین در برخی موتور پمپ‌ های حومه که همچنان آب شیرین و زمین مستعد دارند، زعفران کشت می‌شود.

وی با بیان اینکه متوسط برداشت در هکتار ۳ کیلوگرم است، تصریح کرد: امسال پیش‌ بینی می‌شود که حدود ۷۵ کیلوگرم زعفران در شهرستان برداشت شود.

حاج‌عبداللهی خاطرنشان کرد: زمان برداشت زعفران اوخر مهرماه و اوایل آبان است.

وی با توصیه به کشاورزان مبنی بر اینکه کسانی که می‌خواهند به کشت زعفران ورود کنند حتما پیاز را از جایی تهیه کنند که مرغوب باشد، افزود: هرچه پیاز درشت‌ تر باشد مزرعه محصول بهتری دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان ابراز داشت: نکته بسیار مهم و حائز اهمیت این است که پیاز حتما باید عاری از آفات باشد، برخی کشاورزان پیازهای نامرغوب از مناطق زعفران‌ کاری خریداری کرده بودند که آلوده بودند و کاشت زعفران با مشکل روبه‌رو شده بود.

حاج‌ عبداللهی متذکر شد: جهاد کشاورزی در زمینه مشاوره‌ های کارشناسی در خصوص کشت زعفران همچون دیگر محصولات و تسهیلات بانکی از کشاورزان حمایت می‌کند.