به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از خبرگزاری فارس، اسماعیل صارمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، گفت: شعار جهش تولید در سال جاری می‌تواند در صنعت کشاورزی نیز تحول و نگاه جدیدی ایجاد کند که ما سعی داریم توان صد در صد خود را در این راستا به کار گیریم.

مدیرجهادکشاورزی استان البرز بیان کرد: با توجه به تغییرات اقلیمی کشور و لزوم افزایش بهره‌وری تولید باغ‌ها، باید نهالستان‌های سنتی با الگوگیری از نهالستان‌ موفق کشور که یکی از این موارد در استان البرز است، به احداث نهالستان‌های بزرگ و مکانیزه بپردازیم.

وی با بیان اینکه شهرستان کرج در مجموع دارای ۵۰۵ هکتار نهالستان می‌باشد، اظهار کرد: سالانه به میزان ۹۹ میلیون اصله نهال در کرج تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج از توزیع ۴۴۲۰ اصله نهال اصلاح شده و شناسنامه دار جهت احداث باغ در دو بخش آسارا و مرکزی این شهرستان خبر داد و اضافه کرد: در راستای اجرای پروژه احداث باغ و مزرعه گیاهان دارویی تعداد ۴۲۰ اصله نهال گردو پیوندی، ۴۰۰ اصله نهال بادام و ۳۶۰۰ اصله نهال گل محمدی بی خار بین کشاورزان متقاضی بخش آسارا ( نسا، شهرستانک و آزاد بر )  و بخش مرکزی توزیع شد.

صارمی افزود با مساعد شدن شرایط جوی کاشت نهال‌های توزیع شده با نظارت کارشناسان این مدیریت و بر اساس دستورالعمل‌های فنی آغاز خواهد شد.