به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی ،علی اکبر مهرفرد در حاشیه نشست تشکل های صنایع غذایی اتاق بازرگانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبر گزاری صدا و سیما درباره برنامه های وزارت جهاد کشاورزی برای حمایت از تولید و اشتغال ایرانی گفت: ۱۷ طرح اقتصاد مقاومتی در این وزارتخانه در دست اجرا داریم که خودکفایی در تولید محصولات اساسی، تولید نهاده ها، بهره وری آب، افزایش فرآوری و کاهش ضایعات محصولات کشاورزی از جمله آن است.

وی با اشاره به تقاضای اتحادیه اوراسیا برای انعقاد قرارداد آزاد تجاری میان این اتحادیه و ایران گفت: جلسات کارشناسی درباره این پیشنهاد برگزار شده تا مزیت های اقتصادی دو طرف بررسی و تهمیدات لازم برای تسهیل تجاری طرفین پیش بینی شود.
وی اضافه کرد: انتظار داریم صنایع غذایی ایران به عنوان صنایعی پویا و موفق درباره این پیشنهاد کار و دیدگاه های خود را مطرح کند تا پیشنهادات و راهکارهای خروجی از این بررسی ها در دولت طرح و تصمیم گیری شود.
مهرفرد درباره نارضایتی فعالان اقتصادی از روند اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: تا آنجا که اطلاع دارم در مجلس و دولت بررسی هایی برای رفع نواقص در حال انجام است ضمن اینکه صنعت غذا هم در این باره نشست هایی برگزار و دیدگاه های خود را منعکس کرده است از این رو ما هم از دیدگاه های فعالان صنعت غذا حمایت می کنیم.
بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا هستند.