زردچوبه Curcuma longa

زردچوبه Curcuma longa

زردچوبه

اسم علمی: Curcuma longa

اسم انگلیسی: Turmeric

زردچوبه با آن رنگ طلایی خاص خود، یکی از اجزای مهم ادویه کاری است و برای تمام کسانی که به خوردن غذاهای هندی علاقه دارند به خوبی شناخته شده است. ریشه زردچوبه به طور سنتی برای درمان واکنشهای آلرژیک و التهابی کاربرد دارد و تحقیقات جدید نیز اثر دارویی آنرا با توجه به خاصیت آنتی اکسیدانی آن اثبات کرده است.

قیمت مورد استفا ده: ریشه

اثرات مهم: ضد التهاب، آنتی اکسیدان، حفاظت از کبد، تحریک ترشح صفرا

ضد مسمومیت: زردچوبه باعث عملکرد صحیح دستگاه گوارش فوقانی شده و در مقابله با عفونت و التهاب در معده و روده کوچک بسیار خوب عمل می کند. همزمان ترشح صفرا را تحریک کرده و از مسمومیت کبد نیز جلوگیری می کند.

پیشگیری از سرطان: زردچوبه در بسیاری از بیماریهای مزمن نقش درمانی ویژه ای ایفا می کند و اخیراً نیز به طور فزاینده ای عنوان یک گیاه پیشگیری کننده از سرطان مصرف می شود. آنچه بیشتر بحث برانگیز است این است که زردچوبه برای شرایطی که سرطان تشخیص داده شد، می تواند به عنوان یک مکمل غذایی ارزشمند به حساب آید. در این شرایط، گیاه را باید با مشورت یک پزشک یا متخصص طب گیاهی مورد استفاده قرار داد.

سایر کاربردها: اثر آنتی اکسیدانی ریشه به این معنا است که می تواند در بسیاری از بیماریهای مزمن نقش دارویی بازی کند. تحقیقات اخیر، اثر مثبت زردچوبه را در موارد گوناگونی مثل سوء هاضمه، تهوع، ورم معده، زخم معده، اختلالات کبدی، کلسترول بالا، ورم مفاصل، مشکلات التهابی و خودایمنی مانند آرتریت روماتوئید و بیماری کرون در یافته اند. یک اثر دیگر زردچوبه که کمتر شناخته شده است، اثر ضدقارچی آن است که می تواند بر ضد قارچ کاندیدا اثر خوبی داشته باشد. ریشه آن نیز سرعت لخته شدن خون را کاهش می دهد.

زردچوبه

زردچوبه Curcuma longa