به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی، نخستین نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران با عرضه بیش از ۲ هزارو ۵۰۰ گونه گیاه دارویی ، مکمل های غذایی و همچنین انواع دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته تبدیل و تولید داروهای گیاهی و با حضور ۷۰ شرکت داخلی روز گذشته در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت .

دکتر جمشیدی ، مدیر کل اداره داروهای گیاهی و سنتی وزارت بهداشت، در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه ،از نظام مند شدن سیستم توزیع فرآورده های طبیعی و داروهای گیاهی در آینده نزدیک خبر داد و گفت : براین اساس در آینده نزدیک عرضه داروهای سنتی از طریق داروخانه های طبیعی و سنتی انجام می شود .

وی با بیان این که آیین نامه ساماندهی سیستم توزیع و عرضه فرآورده های طبیعی و داروهای گیاهی به زودی ابلاغ می شود ، گفت : در حال حاضر عطاری ها زیر نظر وزارت بهداشت نیستند بلکه زیر نظر اصناف فعالیت می کنند ومتأسفانه در موارد بسیاری شاهدیم که نحوه عرضه دارو های گیاهی در این سیستم مناسب نیست .

وی با بیان این که در حال حاضر ۹۸۰ فرآورده طبیعی دارای مجوز در کشور تولید شده ،گفت :۲۷۰ فرآورده طب سنتی دارای مجوزنیز در کشور عرضه شده است که نسبت به سال ۸۵ رشد ۷۳۰ درصدی را شاهد هستیم .

دکتر عزیزی ،عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز در این مراسم با بیان این که هم اکنون ۸۰ درصد درمان بیماران در برخی کشورها با گیاهان دارویی انجام می شود ،تصریح کرد : ۷۱ درصد داروهایی که در آلمان برای درمان بیماری ها استفاده می شود ، گیاهی است.

نمایشگاه گیاهان دارویی تا ۱۵ شهریور ادامه دارد.

Please follow and like us:
Pin Share