به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از ایسنا، سید ابوالفتح شیرمردی با بیان اینکه از نظر طب سنتی، زردی همان صفرا محسوب می‌شود، اظهار کرد: ممکن است زردی مادر نوزاد یا خود نوزاد بیش از حد افزایش داشته باشد، این مسئله به مزاج، نوع تغذیه، مداوای نوزادان در بیمارستان و استفاده از ماده بیهوشی در حین سزارین، استرس و تغذیه در بیمارستان مرتبط باشد.

این محقق طب سنتی گفت: توصیه می‌شود مادران باردار به‌خصوص مادران گرم‌مزاج از حدود سه‌ هفته مانده به تولد نوزاد، از عرق کاسنی به‌صورت یک واحد عرق کاسنی و دو واحد آب استفاده کرده، به‌علاوه از خوردن غذاهای گرم و خشک مانند زعفران، زنجبیل، مرزنجوش، اسطوخودوس، عسل و زردچوبه حتی‌المقدور کمتر استفاده کرده چرا که این مواد غذایی تولید صفرا می‌کنند.

شیرمردی ادامه داد: خوردن غذاهای صفرازا مانند گوشت‌های گرم، گوشت بره و گوشت شتر در اواخر بارداری توصیه نمی‌شود و خوردن گل بنفشه و گل پنیرک در روزهای انتهایی بارداری برای مادر باردار برای کاهش زردی نوزاد توصیه می‌شود.

وی یادآور شد: استفاده از خاکشیر در دو هفته انتهایی بارداری سبب انجام زایمان راحت شده و اسپاسم‌هایی که در رحم فرد تولید می‌شود، می‌تواند کمتر آزاردهنده باشند، به‌علاوه خاکشیر به‌عنوان یک مسهل شناخته شده و زردی فرد را نیز دفع می‌کند.

این محقق طب سنتی درخصوص میزان زردی نوزادان بیان کرد: درجه زردی ۱۲ برای نوزادان متولد شده با وزن بیش از دو و نیم کیلوگرم طبیعی است و اگر وزن نوزاد بیشتر از سه و نیم کیلوگرم باشد درجه ۱۴ زردی طبیعی است.

شیرمردی با بیان اینکه بهتر است نوزادان با زردی بالاتر تحت نور ماوراءبنفش و لامپ‌ های مخصوص زردی نوزاد قرار بگیرند، اضافه کرد: چنانچه زردی نوزاد به حدود ۹ تا ۱۰ رسید، می‌توانند حجامت مخصوص زردی نوزاد را زیر نظر پزشک متخصص طب سنتی انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه خوردن ترنجبین برای نوزادان با زردی بالا توصیه می‌شود، یادآور شد: باید مقدار کمی ترنجبین در شیر مادر و یا آب جوش سرد شده چکانده شود، مادر نیز عرق کاسنی، شاتره و شیر خشت بخورد.

این محقق طب سنتی خاطرنشان کرد: بهتر است مادر قبل از بارداری حجامت عام و حجامت کبد انجام دهد و در دوران بارداری از تدابیر ویژه طب سنتی بهره‌مندشود، زیرا مزاج مادر رابطه مستقیمی با مزاج نوزاد دارد و با حجامت، مزاج غالب معتدل شده و فرد از بیماری‌های حین بارداری مانند قند و فشار خون دوران حاملگی مصون می‌ماند.

وی با بیان اینکه علت افزایش شیوع زردی نوزاد دقیقا مشخص نشده و نیازمند انجام تحقیقات بیشتری است، ابراز عقیده کرد: احتمالا رابطه مستقیم میان زردی نوزادان و عمل سزارین مادر وجود دارد، چرا که در گذشته‌ها میزان سزارین مادران و به‌دنبال آن میزان زردی نوزادان کمتر بوده است.