به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از ایسنا، محققان با ارائه شواهدی توضیح دادند که فلاونول ها مولکول‌های طبیعی هستند که در برابر سندرم حاد تنفسی کرونا ویروس ۲ (SARS-CoV-۲) فعالیت ضدویروسی دارند.

نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد که بسیاری از فلاونول‌ های غذایی قابلیت اختلال در اتصال سارس-کوو-۲ به گیرنده سلول میزبان را دارند.

در این تحقیق، محققان شرح دادند که چگونه برخی از فلاونول‌ها می‌توانند از فعالیت پروتئین‌های سارس-کوو-۲ که در تکثیر ویروس نقش دارند، جلوگیری کنند.

چایما مفوک و همکاران وی از دانشگاه بتنا Batna می‌گویند: “این مولکول‌ها ممکن است از شدت علائم کووید-۱۹ کاسته و پاسخ ایمنی را تعدیل کنند.

بسیاری از محققان به دلیل فعالیت‌های آنتی‌اکسیدانی، ضدالتهابی و ضدویروسی فلاونوئیدها، تاثیرات این مولکول‌های زیستی بر سارس-کوو-۲ را موردبررسی قرارداده‌اند. فلاونول‌ ها نیز رایج‌ترین گروه فلاونوئیدها هستند که موردتوجه ویژه محققان قرار گرفتند و فعالیت ضدویروسی آن‌ها در برابر سارس-کوو-۲ اثبات‌شده است.

محققان برخی از شواهد منتشرشده بین ماه‌های ژانویه و آگوست ۲۰۲۰ را بررسی کردند که نشان می‌دهد فلاونول‌ها توانایی هدف قرار دادن سارس- کوو-۲ را دارند. در واقع، این مولکول‌ها می‌توانند پروتئین‌های ضروری ویروس را هدف قرار دهند. آن‌ها همچنین می‌توانند با گیرنده ACE۲ که سارس-کوو-۲ برای ورود به سلول‌های میزبان استفاده می‌کند، تعامل داشته باشند.

مفوک و همکاران وی اظهار کردند که شواهد بررسی‌شده در این مطالعه نشان می‌دهد که فلاونول‌ ها ممکن است راهبرد درمانی نویدبخش برای درمان کووید-۱۹ باشند.

نتایج این تحقیق در نشریه اروپایی Pharmacology منتشر شده است.