به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از ایانا، صبح امروز شنبه تفاهم‌نامه پرداخت تسهیلات هزار میلیارد تومانی برای حمایت از تولید و صادرات زعفران با حضور سید حمید پورمحمدی معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیران عامل سه بانک و محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در سازمان برنامه و بودجه امضا شد.

معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه گفت: هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار خریداران و صادرکنندگان زعفران همچنین بسته بندی و فرآوری این محصول قرار می گیرد.

بر این اساس ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده که ۵۰۰ میلیارد تومان آن را بانک کشاورزی، ۲۵۰ میلیارد تومان بانک ملت و ۲۵۰ میلیارد تومان دیگر را بانک توسعه صادرات تامین مالی خواهد کرد.

پورمحمدی گفت: با توجه به اینکه نرخ تسهیلات نظام بانکی ۱۸ درصد است، برای حمایت بیشتر از این امر ۳ درصد سود تسهیلات را سازمان برنامه و بودجه به نیابت از دولت تعهد کرده است. تسهیلات حمایت از زعفران ۱۵ درصد خواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد: کار با سهولت جلو برود و قرار است عصر امروز دستورالعمل آن با حضور بانک‌ها، نمایندگان وزارت جهاد و صنف مربوطه تدوین شود.

همچنین در این جلسه مدیران عامل بانک ملت، توسعه صادرات و کشاورزی بر نقش کشاورزان در تولید زعفران و اهمیت این محصول استراتژیک و صادراتی تاکید کردند علاوه بر آن مدیران بانک معتقدند که با تدوین دستورالعمل هر چه سریعتر نسبت به ابلاغ و اجرای تفاهم همکاری خواهند داشت.

 

Please follow and like us:
Pin Share