به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از ایسنا، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با اعلام این خبر، اظهار کرد: اولین شتاب دهنده تخصصی گیاهان دارویی و صنایع وابسته به عنوان دومین شتاب دهنده در دانشگاه آزاد اسلامی و در راستای تکمیل بخش های مختلف سرای نوآوری گیاهان دارویی موفق به اخذ مجوز از معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی شد.

پیام نجفی گفت: جهت بهره مندی از توان سایر شتاب دهنده های کشور و هم افزایی بیشتر جهت سرعت بخشیدن به پیشرفت ایده ها با شتاب دهنده های پرسیس ژن و لاکتویژن، تفاهم نامه همکاری منعقد شده است.

وی خاطر نشان کرد: شتاب دهنده، در واقع مجموعه امکانات و فضایی است که استارتاپ‌ها در مرحله اول می‌توانند برای گرفتن مشاوره و راهنمایی و اجرای اولیه طرح به آن‌جا مراجعه کرده و به شبکه‌های مربوطه دسترسی پیدا کنند تا به رشد مناسب و سریع آن‌ها کمک کنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان با اشاره به اینکه شتاب دهنده ها در واقع ایده‌های جدید را مطالعه کرده و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند، گفت: شتاب دهنده ها به ایده‌پردازان کمک می‌کنند تا بتوانند با کمک آن‌ها ایده‌های خود را به مرحله اجرا درآورند، به این صورت که در ابتدا ایده‌ها را بررسی می‌کنند و از میان آن‌ها ایده‌های برگزیده را انتخاب کرده و مورد حمایت قرار می‌دهند.

نجفی با اشاره به کمک مالی شتاب دهنده به استارتاپ ها، اضافه کرد: علاوه بر کمک مالی، شتاب‌دهنده، امکانات و حتی فضا در اختیار استارتاپ منتخب قرار می‌دهد و هم‌چنین مربیان و مشاوران حرفه‌ای نیز بر کار تیم‌ها نظارت کرده و تجربیات خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، افزود: از جمله اهداف راه اندازی شتاب دهنده گیاهان دارویی و صنایع وابسته می توان به استفاده از فناوری و نوآوری در راستای بهبود کسب و کار گیاهان دارویی کشور، حل معضلات و مشکلات صنایع مختلف در حوزه گیاهان دارویی، رشد و توسعه فناوری‌های حوزه گیاهان دارویی و تجاری سازی آنها، جذب حجم سرمایه گذاری بالا در شرکت‌های نوپا و هدایت آنها به سمت استارتاپ ها، حمایت سیستماتیک و هدف دار از استارتاپ ها، توسعه فرهنگ کارآفرینی و ایفای نقش موثر در راستای اقتصاد مقاومتی است.