به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،مریم اخباری، دبیر اجرایی دومین کنفرانس بین المللی گل محمدی افزود: این کنفرانس بین المللی با عنوان Rosa damacsena ۲۰۱۹ از ۲۲ تا ۲۴ آبان ماه سال جاری یادآورشد و گفت: این رویداد علمی با همکاری مشترک اتحادیه انجمن‌های گیاهان دارویی ایران و پژوهشکده اسانس‌های طبیعی دانشگاه کاشان در قمصر، برگزار خواهد شد.

او، برگزاری کارگاه‌های آموزشی به دو زبان فارسی و انگلیسی در این کنفرانس را یادآور شد و گفت:محور‌های کنفرانس شامل تمامی حوزه‌های علمی و فنی مرتبط با گل محمدی، شامل کشت، صنعت، فن آوری و انواع محصولات آن است.

به گفته او، مقالات، سخنرانی‌ها و کارگاه‌ها با موضوعات عمومی مرتبط با گیاهان دارویی و معطر نیز در این کنفرانس ارائه خواهد شد.

رئیس پژوهشکده اسانس‌های طبیعی با تاکید بر اینکه شرکت طبیب دارو یکی از شرکت‌های فعال در حوزه تولید محصولات دارویی، آرایشی بهداشتی و اسانس‏های گیاهی دارای فعالیت گسترده در حوزه صادرات محصولات و به ویژه محصولات گل محمدی و مشتقات آن حمایت مالی از کنفرانس را بعهده دارد.

اخباری، تصریح کرد: این شرکت با بهره گیری از توان متخصصین خود، دارای مشارکت جدی علمی در کنفرانس و همکاری در زمینه برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ارزیابی علمی و تخصصی مقالات و ارائه مشاوره‌های تخصصی است که این موضوع نقش موثری در ارتقاء کیفیت علمی کنفرانس در حوزه کارآفرینی، صنعت و بازار، داشته است.

او با بیان اینکه این نخستین بار است که کنفرانس علمی در این حوزه با همکاری تنگاتنگ واحد‌های دانشگاهی و صنعت برگزار می‌شود، اظهار امیدواری کرد: در آینده شاهد موارد بیشتری از این نوع همکاری‌ها میان صنعت، بازار و دانشگاه در حوزه‌های علمی و تخصصی باشیم. به گفته وی، این رویداد می‌تواند نقطه عطفی در ارتقاء جایگاه گل محمدی ایران به عنوان یک سرمایه ملی و بومی، در کشور و دنیا باشد.

اخباری، زمان ارسال چکیده مقالات را تا تاریخ ۱۵ اکتبر مصادف با ۲۳ مهر ماه سال جاری عنوان کرد و افزود: علاقمندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه این کنفرانس به نشانی:https://icrd.kashan.ac.ir ارسال کنند