به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی، اسکندر زند امروز در نشست اتاق فکر که با موضوع “بررسی مشکلات بخش کشاورزی در دانشگاه علمی کاربردی امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: در بازدید از مجموعه علمی امام خمینی (ره) شاهد یک دانشگاه نسل سومی بودیم که عملکرد مطلوبی را از خود نشان داده است.

وی افزود: وجود آزمایشگاه، شرایط آموزش تئوری، وجود مزرعه و همکاری با بخش خصوصی در زنجیره برپاشده این دانشگاه موجب پرورش و تربیت فارغ‌التحصیلان کارآفرین خواهد شد.

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تأکید کرد: سعی داریم در سطح کشور شرایطی را تعریف کنیم که کلیه مراکز آموزش کشاورزی را به سمت کارآفرینی و توسعه شرایط اقتصادی پیش ببرد.

زند تصریح کرد: در حال حاضر آموزش ۱۰۰ نفر که از گلخانه‌های سطح کشور بهره‌برداری می‌کنند در مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) در حال انجام است.

وی متذکر شد: سعی داریم روش‌هایی در راستای ارتقاء کیفیت کشاورزی و تولیدات زراعی آموزش دهیم تا این بخش، توسعه و رونق پیدا کند.

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با بیان اینکه طرح‌های ارائه‌شده آموزشی در حوزه گیاهان دارویی در بخش اقتصاد مقاومتی قرار دارد و ترویج آن جزو اولویت‌های جهاد کشاورزی است اظهار داشت: در رابطه با گیاهان دارویی ظرفیت‌های بالایی در سطح کشور وجود دارد که با توسعه آموزش در این حوزه می‌توانیم اثربخش‌تر عمل کنیم.

زند افزود: در بخش گیاهان دارویی ظرفیت‌های بالایی در سطح کشور وجود دارد.

وی یادآور شد: در حال حاضر صادرات گیاهان دارویی در کشور وضعیت قابل قبولی دارد و حدود ۴۰۰ میلیون دلار درآمد صادرات گیاهان دارویی در سال است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در رابطه با میزان درآمد یادشده از صادرات گیاهان دارویی می‌توان گفت بیش از ۸۰ درصد از این صادرات، به گیاه زعفران مربوط است.