به گزارش شبکه خبری گیاهان دارویی به نقل از  خبرنگار ایانا از اردبیل، عدیل سروی در جلسه اولویت بندی های رونق بخش کشاورزی افزود: مهمترین برنامه های اجرایی بخش کشاورزی استان در راستای ارتقاء بهره وری در سال جاری توسعه روش های نوین آبیاری در سطح ۴۲ هزار هکتار و اجرای طرح اصلاح الگوی گشت با تاکید بر محصولات پربازده ، صادرات محور و با نیاز آبی کم مثل کشت زعفران، بادام زمینی، موسیر، پسته، عناب و انواع گیاهان دارویی است.

سروی در ادامه سخنان خود افزود: تولید محصولات با دیدگاه دانش بنیان و صادرات محور از دیگر اهداف بنیادین این سازمان است که افزایش در واحد سطح و افزایش کیفیت محصولات تولیدی را در برنامه کاری خود دارد . ازسوی دیگر سعی ما در سال جاری این است که میزان جذب محصولات خام کشاورزی از صنایع تبدلی و تکمیلی را از یک میلیون تن به ۱,۵ میلیون تن افزایش دهیم.

این مقام مسئول در خصوص وضعیت مزارع گندم در سال جاری افزود: خوشبختانه مزارع غلات استان از وضعیت مطلوب و قابل قبولی برخوردار است و اگر شرایط به همین منوال سپری شود و شاهد حوادث ناگوار مثل آتش سوزی، رعد و برق و سیل و تگرک نباشیم پیش بینی می کنیم که تولید امسال به مرز ۷۰۰ هزار تن نیز برسد.

وی در خصوص وضعیت تولید دانه های روغنی در سال جاری نیز افزود: دانه های روغنی را جایگزین محصولاتی کرده‌ایم که نیاز آبی آنها بالاست و پیش بینی ما این است که امسال به تولید ۵۸ هزار تن تولید دانه روغنی در استان دست یابیم.