به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، حسین رضایی‌زاده رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران، از نهایی شدن طرح جامع سلامتکده و دانشکده طب سنتی خبرداد و عنوان کرد: در راستای ساماندهی سلامتکده‌ها و دانشکده طب سنتی وظایف هر کدام مشخص و طرح جامع آنها نهایی شده است.

وی افزود: در این راستا دانشکده طب سنتی شامل بخش اداری، تشریفاتی، روابط عمومی و بین‌الملل و امورآموزشی خواهد بود. از سوی دیگر سلامتکده که به بخش‌های سلامتکده عمومی، تخصصی و پژوهشی تقسیم می‌‌شود با حضور هیئت علمی دانشگاه‌ها و دستیارهایی که پزشک بوده و در حال سپری کردن دوره‌های تخصصی خود هستند، اداره خواهند‌شد.

رضایی‌زاده اضافه کرد: درمانگاه‌های موجود در بیمارستان‌ها به بخش‌های ارجاع و مشاوره تبدیل می‌شوند که دیگر پذیرش عمومی نخواهند داشت. همچنین درمانگاه‌ها به صورت تخصصی در بخش‌هایی که متقاضی هستند و با دانشکده طب سنتی تفاهم دارند مستقر می‌شوند.

رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد: این درمانگاه‌ها به دو سلامتکده‌ای که از سوی دانشکده ایجاد شده‌اند منتقل می‌شوند.

وی یادآور شد: این دو سلامتکده کاملاً مجزا و فعالیت‌های متفاوتی در آنها صورت می‌گیرد. سلامتکده نخست که «طوبی» نام دارد پژوهش‌محور بوده و «اعمال یداوی بالینی» در آن انجام می‌شود و سلامتکده دوم که عمومی است و به آموزش می‌پردازد، این دو مرکز تا سه ماه آینده افتتاح می‌شوند.