راز درمان جلد اول

جلد اول کتاب راز درمان

کتاب راز درمان

جلد اول از مجموعه سه جلدی «راز درمان» رساله ای است ماندگار، ارزشمند و کلاسیک در پزشکی سنتی و گیاه درمانی  از شادروان استاد دکتر عبدالله احمدیه، مؤلف فقید از جمله طبیبانی بود که بهای فراوانی به طبابت سنتی که متعلق به ابوعلی سینا و زکریای رازی است، می داد و بر این عقیده بود که علاوه بر شیوه های نوین در طبابت می بایست در کنار آن از شیوه ها و اسلوب طب قدیم که مبتنی بر تجویز گیاه های دارویی است استفاده نمود.

بدین سبب طب نوین را ادامه همان طب قدیم می دانست که نباید ارج و اعتبار آن را دست کم گرفت و به فراموشی سپرد. اسلوب نگارش مجموعه راز درمان نیز منحصر به فرد است به گونه ای که اشخاص بیمار به تشریح و توصیف بیماری و علائم درد خویش می نمودند و مؤلف فقید نیز به بررسی آنها پرداخته و در یک مجموعه گردآوری نموده است تا راهنمایی برای محققان و علاقمندان طب سنتی و شیوه های درمان آن باشد.

درباره کتاب

پس از مقدمه ناشر پیشگفتاری از دکتر فرامرز گودرزی و دکتر نجم آبادی درباره مؤلف، پیشگفتار چاپ اول از مؤلف گرانقدر است. تعاریف امراض مختلف و گوناگون دستگاههای گوارش که عمدتاً در مورد تخلیه روده و تصفیه مزاج است.

توضیحات امراض و نکات پزشکی و ذکر معاینات بیماران و بیان شواهد. نکات فراوانی در این کتاب از جمله مسائل مربوط به مزاج ها، یبوست ها، قولنج، فشار خون، رماتیسم، زکام، تشنج و داروهای طب قدیم و بسیاری موارد دیگر آمده است که می تواند برای علاقمندان به طب سنتی و گیاه درمانی که از جمله روش های شادروان دکتر احمدیه بوده است مفید و سودمند باشد. در پایان هم ذکر نام برخی از داروهای طب قدیم که اقتباسی از کتاب دکتر شلیمر است.

جلد اول کتاب راز درمان نوشته این استاد گرانقد توسط شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی برای دانلود رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.

جلدهای دوم و سوم نیز در روزهای آتی برای دانلود بر روی سایت قرار داده خواهد شد.

برای دانلود جلد اول کلیک کنید:

دانلود Downloadتوجه: رمز دانلود فایل www.medplant.ir می باشد

جلدهای دوم و سوم کتاب:

دانود رایگان جلد دوم کتاب راز درمان استاد عبدالله احمدیه

دانلود رایگان جلد سوم کتاب راز درمان استاد عبدالله احمدیه

Please follow and like us:
Pin Share