سید رضا حکیم فعال در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: بیش از ۳۰ شرکت از سراسر کشور و همچنین اتحادیه‌ها، تعاونی‌ها و سازمان‌های تولیدی و صنعتی داخلی و صادرکنندگان گیاهان در این جشنواره حضور دارند.

وی افزود: همچنین در این جشنواره اقدام به ارائه مشاوره رایگان در مورد طب سنتی و تغذیه سالم توسط کارشناس و اجرای برنامه‌های نمایشی با مضمون تعذیه سالم برای کودکان و اهدای هدایای فرهنگی کرده‌ایم.

مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهرداری اصفهان تصریح کرد: در این جشنواره انواع گیاهان دارویی خشک، داروهای گیاهی، فرآورده‌های طبیعی و سالم، عرقیات، انواع دم نوش‌های گیاهی، عسل و ادویه جات عرضه می‌شود و هدف اصلی سازمان از برگزاری این جشنواره حمایت از تولیدکنندگان داخلی و همچنین آشنایی بیشتر مردم با گیاهان داروئی و فرآورده‌های طبیعی بوده است.

وی اضافه کرد: به وجود آوردن رقابت سالم میان تولیدکنندگان به منظور ارتقای کیفی تولیدات، استانداردها و معیارهای جهانی، توسعه صادرات گیاهان دارویی، ترویج فرهنگ استفاده از منابع طبیعی به جای محصولات شیمیایی و جلب مشارکت‌های مردمی حرکت به سمت حمایت از تولید ملی از دیگر برنامه‌های این جشنواره است.

حکیم فعال بیان کرد: این جشنواره از ۱۰ تیرماه به مدت ۵ روز در محل بازار گیاهان دارویی اصفهان واقع در خیابان پروین جنب آتش نشانی از ساعت ۸ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۱ برپا و پذیرای علاقه‌مندان و بازدید کنندگان است.