به گزارش شبکه خبری گیاهان دارویی و ترکیبات طبیعی به نقل از ایرنا، دکتر فریبرز معطر عضو هیات علمی دارو سازی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: کپسول ممورال تقویت کننده حافظه، قطره توسگیل ضد سرفه، قرص فیتوکلد ضد سرماخوردگی، قرص مکیدنی ضد التهاب مخاط دهان و گلو و قرص اکی هرب تقویت کننده قدرت دفاعی از داروهای تولیدی این شرکت است.

عضو انجمن دارو سازان ایرانی با بیان اینکه فرمول این داروهای گیاهی بر اساس کتابهای طب النبی و ابوعلی سینا و گیاهان دارویی بومی کشور بدست آمده است گفت: با تلاش چهارساله گروه تحقیقاتی چهارنفره از اعضای هیئت علمی رشته های داروسازی و فارموکولوژی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان این داروها به تولید صنعتی رسید.

دکتر معطر افزود: بخش دیگر داروهای تازه تولید شده را مخصوص زنان و زایمان دانست و گفت: در این زمینه هفت دارو برای اولین بار از گیاهان آنیسون ،کرفس و زعفران ،زنجبیل ،گیاه پنج انگشت ،بلاک کوهش، مریم گلی ،سیر ،آویشن گل همیشه بهار و آکیناسه ساخته شده است که برای درمان عفونتهای قارچی ،کاهش علائم یائسگی و دردهای دوران بارداری است.

به گفته وی با تولید صنعتی این داروها برای ۲۰۰نفر اشتغالزایی شده است و ۲۰ درصد داروها هم به کشورهای آسیایی و آفریقایی صادر می شود.

عضو انجمن دارو سازان کشور همچنین با بیان اینکه هم اکنون در کشور ۵۰۰ قلم دارو گیاهی ساخته می شود گفت: ۱۱۰ قلم این داروها در استان اصفهان به عنوان قطب تولید داروهای گیاهی کشور تولید می شود.

به گفته او این داروها از اداره داروهای طبیعی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت در تهران پروانه توزیع و پخش دریافت کرده است.