به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از سایت تحلیل بازار، رضا حسن نتاج رودباری درباره ساخت مجتمع عرقیجات خطه شمال کشور در بابل گفت: ساخت این کارخانه از دو سال قبل شروع شد و با توجه به بضاعت مالی نتوانستیم تاکنون تکمیل کنیم.

وی با اظهار اینکه در این مجتمع محصولات ارگانیک و سالم تولید می شود، گفت: ساخت این کارخانه و توسعه صنایع تبدیلی سبب می شود تا محصولات کشاورزی و گل محمدی فرآوری شود.

وی با اظهار اینکه اکنون از شاخ بریده و پیاز گل نرگس بهره برداری می شود، گفت: در سال ۹۸ از بستر باقیمانده زمین باغ محمدی گل نرگس کشت شد و پیش بینی می شود سالانه ۳۰۰ هزار گل نرگس برداشت شود.

وی با عنوان اینکه درآمد کشاورزان روستا بیشتر در فصل برداشت برنج و مرکبات بود، افزود: کشت گل محمدی و نرگس سبب شد تا درامد کشاورزان منطقه به سه فصل افزایش یابد و در ماه اردیبهشت برداشت گل وگلابگیری و در فصل پاییز برداشت مرکبات و فصل زمستان گل نرگس برداشت می شود.

وی با اظهار اینکه بیش از ۲۰۰ نوع گیاه دارویی از جمله گزنه، نعناع، شوید و غیره در شهرستان کشت می شود، گفت: برخی از مواد اولیه را به وسیله بانوان روستایی از طبیعت منطقه تهیه می کنیم.

Please follow and like us:
Pin Share