×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

آخرین اخبار

امروز : جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
ساخت محلول ضدعفونی کننده طبیعی و گیاهی IMC ORGA

به گزارش  شبکه خبری گیاهان دارویی به نقل از ایسنا، طی مراسمی با حضور ‌دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران و جمعی از مسئولان از محلول ضدعفونی کننده طبیعی و گیاهی IMC ORGA  در پارک فناوری پردیس رونمایی شد.

زالی رونمایی از محلول تمام ارگانیک ضدعفونی کننده با استفاده از ظرفیت های  اقلیمی، دانش فنی پیچیده، سازگار با محیط زیست و اخذ استاندارهای لازم  توسط محققان داخلی را باعث افتخار دانست و فعالیت های پژوهشگران در پارک فناوری را غرور انگیز توصیف کرد.

وی با بیان این که توسعه صنعت و ارتباط موثرتر با علم و دانش یکی از حلقه های مفقوده پژوهش در سال‌های اخیر است گفت: بستر مطلوبی که پارک های علمی و فناوری برای محققان ایجاد می کند می تواند کشور را بیش از پیش به رشد و بالندگی و بلوغ علمی و صنعتی نزدیک کند.


برای خرید محلول ضد عفونی کننده گیاهی IMC Orga برروی لینک زیر کلیک کنید:

محلول ضد عفونی کننده گیاهی imc orga


 

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران از رونمایی بیش از ۲۶ محصول مختلف از جمله  ونتیلاتور، دستگاههای ضدعفونی کننده، زیرساخت های نرم افزاری و کیت های تشخیصی مختلف توسط محققان و پژوهشگران کشور در پارک علم‌ و فناوری در یکسالی که از شیوع کرونا تا به امروز می گذرد خبر داد و اظهار امیدواری کرد که شرایطی مهیا شود تا مردم‌ بتوانند بیش از پیش با اقدامات محققان و دانشمندان ملی آشنا شوند.

خودکفایی ملی در تولید ونتیلاتور

زالی از خودکفایی کشور در حوزه تولید و صادرات ونتیلاتور در کشورخبر داد و خاطرنشان کرد: به دلیل این که تهویه مکانیکی برای بسیاری از مبتلایان به کرونا دشوار است و در عین حال دستگاههای موجود از کفایت لازم برخوردار نبودند باعث افتخار است که اعلام کنیم کشور در بازه زمانی شیوع کرونا به خودکفایی در حوزه تولید ونتیلاتور رسیده است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا درکلان شهر تهران  با تاکید بر ضرورت تقویت انگیزه فعالیت های پژوهشی در محققان گفت: توجه بیشتر و رفع موانع پیش روی پژوهشگران کشور به معنای تبلیغات تجاری صرف نیست بلکه این مهم می تواند انگیزه پژوهشگران جوان را در راستای اهداف مترقی کشور بیشتر کند.

وی با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا در گستره وسیعی از جغرافیای جهان خاطرنشان کرد: با توجه به این که ضرورت قطع زنجیره کرونا به پیشگیری و درمان موثر نیازمند است، تامین نیازهای متنوع داخلی در حوزه و یا صادرات محصولات مقابله و درمان مبتلایان به کووید ۱۹ می تواند راهکار مناسبی برای افزایش فعالیت و ارائه محصولات پژوهشگران به بازار های صنعتی باشد.

زالی با تاکید بر این که محصولات تولید داخل خصوصا تولیدات بهداشتی و درمانی مقابله با کرونا از بالاترین سطوح ممیزی عبور می کنند افزود: این محصولات نشان از شتاب علمی کشور و خودکفایی در حوزه پژوهش دارد و هرگونه نگاه تردید آمیز به این محصولات می تواند موجب دلسردی محققان کشور شود.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران یادآور شد: محصولاتی که تا به امروز درحوزه کرونا توسط تلاش های شبانه روزی دانشمندان و پژوهشگران کشور ارائه می شود، حاصل کار ملی با نگاهی به دانش فنی و بومی است.وی با اشاره به پیچیده بودن و بیماری زایی بالای ویروس کرونا گفت: کرونا به دلیل امکان بقا طولانی در محیط  و احتمال انتقال از دست، لباس و سطوح ، ممکن است تا سالها با بشر دست به گریبان باشد و محیط زندگی را تبدیل به محیطی ناایمن کند  بنابراین اتکا به دانش محققان و استفاده از ابزارهای محافظتی می تواند به میزان قابل توجهی ایمنی در برابر این ویروس را به وجود بیاورد.

زالی با بیان این که بقا کووید در سرما، سطوح مختلف پلاستیکی و فلزی، تاروپود لباس و مواد غذایی نشان از اهمیت شناسایی راهکار موثری برای مقابله دارد تاکید کرد: محصولی که امروز از آن رونمایی می شود می تواند بالاترین اثربخشی در ضدعفونی را ایجاد کند.فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران نسبت به تخریب محیط زیست به واسطه استفاده گسترده از مواد ضدعفونی کننده خصوصا موادی که برپایه الکل هستند هشدار داد: باید با استفاده از موادضدعفونی کننده گیاهی و بی ضرر به توسعه پایدار کشور و کاهش تخریب محیط زیست کمک کنیم.

آسیب مواد ضدعفونی کننده به پوست دست و ایجاد آلرژی های دستگاه تنفسی از دیگر مضرات مواد ضدعفونی کننده صنعتی بود که زالی به آن اشاره کرد و گفت: بقا و پایداری، اثر بخشی کافی، بی ضرر بودن برای بدن انسان و محیط زیست و در عین حال کارایی بالا از جمله مشخصات محلول ضدعفونی کننده IMC ORGAاست که دستاورد محققان برجسته کشور است.زالی با بیان این که تولید محصولی طبیعی، ارگانیک و در عین حال اثربخش، کار بسیار پیچیده و دشواری است افزود: در بسیاری از موارد دسترسی و فرموله کردن گیاهان دارویی از ترکیبات صنعتی و شیمیایی پیچیده تر است.

وی استفاده از پتانسیل های بالای کشور در زمینه بهره مندی از گنجینه ارزشمند گیاهان دارویی را کاری ارزشمند و قابل تقدیر توصیف کرد و خاطرنشان کرد: سالیان متمادی است اثر بخشی گیاهان دارویی ثابت شده و امروز محققان کشوربا استفاده از ظرفیت های بومی داخلی با تولید محصولی ارزشمند، منحصر به فرد، اثربخش و دوست دار محیط زیست افتخاری دیگر برای کشور رقم زدند. رونمایی از محصولی صد درصد ایرانی و با استفاده از ظرفیت های داخلی و ملی نشان از دانش فنی و بومی کشور دارد.

دکتر نفیسه حسینی یکتا مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت نیز در ادامه با اشاره به این که شرکت های دانش بنیان علم را به اقتصاد گره می زنند، اظهار کرد: یکی از مهمترین ویژگی های محلول ضدعفونی کننده IMC ORGAکه امروز از آن رونمایی می شود تکیه بر دانش بومی و کارایی بالای این محصول است.وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت توجه بیش از پیش به دانش بومی در کشور گفت: صفر تا صد مواد اولیه این محلول از اقلیم ایران تهیه شده و استفاده  منابع اصیل دانش طب ایرانی در کارکرد موثر این محلول خودنمایی می کند.

حسینی یکتا با بیان این که باید اثربخشی طب ایرانی بیش از پیش مورد توجه محققان باشد تاکید کرد: ایجاد اشتغال و تولید ثروت یکی از مزیت های توجه به دانش محققان و استفاده از ظرفیت های داخلی است.مهندس قنبر پور معاون توسعه پارک فناوری پردیس نیز در این مراسم توضیحاتی درباره پارک فناوری پردیس ارائه داد و گفت: بیش از دودهه ای که از عمر این پارک می گذرد، حوزه فناوری و ارتباط این حوزه با شرکت های دانش بنیان به گفتمان اصلی این پارک تبدیل شده است.

وی با بیان این که هم اکنون  نزدیک به ۱۰۰۰ محصول از شرکت های دانش بنیان در پارک فناوری پردیس به بازارعرضه می شود از استقرار ۱۵۰ مرکز رشد در این پارک فناوری خبر داد.قنبر پور با اشاره به این که برخورد حمایتی و اختصاص فضاهای مناسب و حمایت همه جانبه در دستور کار پارک فناوری پردیس است خاطرنشان کرد: با این اقدامات ریسک راه اندازی بنگاههای کسب و کار کوچک با حمایت از فناوران و پژوهشگران به حداقل ممکن رسیده است.

معاون توسعه پارک فناوری پردیس تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده، تولید دستگاههای تولید کننده محصولات های تک همانند ونتیلاتور، ماشین بیهوشی، کیت های تشخیصی کرونا، تست های  ارزیابی سلامت ریه و اندامهای درگیر کرونا از جمله اقدامات محققان داخلی مستقردر پارک فناوری پردیس دانست و تاکید کرد: در آینده ای نچندان دور این پارک به ناحیه بزرگ فناوری درغرب آسیا تبدیل خواهد شد.

کریمی مدیر مرکز نوآور نیز در مراسم رونمایی از محلول ضدعفونی کننده IMC ORGAبا اشاره به این که این محلول محصولی کاملا گیاهی، طبیعی و برپایه آب است اظهار کرد: شرکت تمام صنعت تهران که فناوری تولید این محصول را دراختیار دارد با دارا بودن مرکز رشد نوآری مشترک در ایران، آلمان وکانادا و ارتباط مستقیم با پژوهشگاههای معتبر دنیا موفق به تولید محلولی آنتی میکروبیال کاملا گیاهی شده است.

وی با اشاره به این که این محلول دارای تاییدیه سیب سلامت از سازمان غذا و دارو و مورد تایید آزمایشگاههای معتبر بین المللی است گفت: قابلیت نزدیک به صدر درصدی از بین بردن قارچ، ویروس و باکتری از مشخصه های این محصول است.  گفتنی‌ است، محلول ضدعفونی کننده IMC ORGAبا اثربخشی بالا در پیشگیری از ویروس کووید ۱۹، امکان نابود سازی طیف وسیعی از میکرو ارگانیسم ها را در کمترین زمان ممکن دارد.

ضدعفونی دست، صورت، بدن، سطوح سخت و نرم و ضدعفونی و تمیزکردن انواع زخم، محل جراحی و جای سوختگی از کاربردهای این محصول گیاهی است.این محصول به تایید آزمایشگاههای داخلی و بین المللی نظیر انستیتو پاستور، موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، سازمان پدافند غیرعامل ، CREM CO، HYGCEN  نیز  رسیده است.

در تستی که در آزمایشگاههای CREM Coکانادا بر کرونا ویروس انجام شد مشخص شده که ترکیب IMC ORGAدر از بین بردن این ویروس بسیار اثر بخش عمل می کند و می تواند ۹۹/۹۷ درصد در از بین بردن ویروس اثر بخش باشد.همچنین ‌اجزای موثره این محلول عصاره آویشن، نعنا، فلفل و زنجبیل است و PHخنثی و سازگاری با پوست از ویژگی های این محصول است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.