به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از خبرگزاری بسیج از شاهرود، کارگاه آموزشی گیاهان دارویی با شرکت ۲۰۰ نفر از بهره برداران، کارشناسان و علاقمندان به گیاهان دارویی در سالن اجتماعات مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان (شاهرود) برگزار گردید.
در ابتدای این کارگاه دکتر دزیانیان رئیس مرکز ضمن خیر مقدم، با بیان تاریخچه استفاده ازگیاهان دارویی در ایران و جهان بر اهمیت استفاده از این گیاهان در الگوی کشت استان تاکید کردند.
رئیس مرکز در ادامه با اشاره به تولید بالای زعفران، گل محمدی و زیره سیاه در ایران علی رغم سهم کم کشور در بازار‌های جهانی بر اهمیت بسته بندی و فرآوری این گیاهان و سایر گیاهان دارویی جهت افزایش ارزش افزوده تاکید کردند.
در ادامه کارگاه محققین مرکز دکتر باباخانزاده، مهندس حسینی و خانم دکتر نظری مطالبی را در مورد شناسایی و شناخت گیاهان دارویی، روش‌های تکثیر و کشت وکار گیاهان دارویی، فرآوری گیاهان دارویی (عرق، اسانس، روغن و عصاره گیری)، بسته بندی و بازاریابی گیاهان دارویی به حاضرین در کارگاه ارائه نمودند. سپس مهندس رزازان یکی از فعالان عرصه بازاریابی و فروش محصولات در مورد اهمیت و روش‌های بازاریابی، بسته بندی، تبلیغات و فروش گیاهان دارویی مطالبی را بیان نمودند.

در این کارگاه فرم‌هایی جهت نظرسنجی و ثبت نام دوره‌های تکمیلی گیاهان دارویی بین حاضرین توزیع گردید. در پایان کارگاه حاضرین از نمایشگاه محصولات و نشاء گیاهان دارویی بازدید به عمل آوردند.