به گزارش  شبکه خبری گیاهان دارویی به نقل ا ز ایسنا دکتر سید حمدالله اکوانی، رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد درباره جایزه علمی دکتر امیدبیگی گفت: این طرح به منظور تکریم و الگوسازی از نخبگان در حوزه‌های صنعت، با مشارکت مجمع خیران نخبه‌پرور استان فارس، بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد و شرکت دارویی زردبند اجرا شد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های زیادی برای حمایت از مستعدان و سرآمدان حوزه‌های مختلف علمی وجود دارد، افزود: معرفی ظرفیت‌های بنیاد نخبگان برای حمایت از دانشجویان، اساتید و استعدادهای برتر دانشگاهی، نیازمند اطلاع‌رسانی بیشتر در مراکز علمی، آموزشی و فضای عمومی جامعه است.

اکوانی از برنامه‌های پیش روی این بنیاد درسال آینده خبرداد و اظهارکرد: سال آینده ازچندین اثر علمی وبومی استان در حوزه‌های علوم انسانی، فرهنگ، صنعت و کشاورزی رونمایی می‌شود.

شریف، رئیس بنیاد نخبگان استان فارس نیز گفت: تجلیل و تکریم از نخبگان و سرآمدان عرصه علم و فرهنگ کشور به منظور پاسداشت مقام و اثرگذاری والای این بزرگان در جامعه، وظیفه خطیری است که باید به نحو شایسته انجام شود.وی با بیان اینکه شناسایی، هدایت، نخبه‌پروری و نخبه‌پردازی از جمله رسالت‌های بنیاد نخبگان است، افزود: باید تلاش کرد نخبگان و افتخارآفرینان به عنوان الگو به جوانان معرفی شوند.

Please follow and like us:
Pin Share