به گزارش شبکه خبری گیاهان دارویی ،‌مهندس مسعود رزاقی در حاشیه بازدید از این مزرعه واقع در روستای دارسرای بخش مرکزی رضوانشهر، طی گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : این گلخانه به مساحت یکهزار متر مربع توسط یک جوان خوش ذوق بنام عاصم امامعلی پور احداث شده که تعداد ۴۰۰۰ بوته در آن کاشت نموده و طی هر دوره ۲ تا ۳ ماهه به مقدار ۳ تن که سالیانه ۵ دوره برداشت می کند.

وی بیان کرد: ارزش اقتصادی هر دوره ۳۰ میلیون ریال و هر سال ۱۵۰میلیون ریال می باشد که برای مصارف داروئی، آرایشی و بهداشتی، غذائی، انواع نوشیدنی ها، و دم نوشها قابل استفاده است و عمر مفید اقتصادی هر بوته ۵ سال می باشد.

رزاقی با بیان این مطلب که از این گیاه داروئی در یک هکتار سالیانه ۱۵۰ تن برداشت می شود گفت: این گیاه گرمسیری و گلخانه ای بوده و دمای حداقل صفر تا ۵۰ درجه تحمل می کند که البته بهترین شرایط دمایی برای رشد مناسب آن دمایی بین ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتیگراد است و استفاده از کمترین میزان مصرف آب نیز از دیگر ویژگی های این گیاه است.

مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر افزود: با توجه به شعار سال مد نظر مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، توسعه کشت گیاهان دارویی هم در ایجاد شغل و هم در افزایش درآمد موثر خواهد بود.

رزاقی خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به ظرفیت های خوبی که در شهرستان رضوانشهر و پره سر وجود دارد، کاشت گیاهان دارویی جایگزین محصولات کشاورزی آب دوست شده و با اقدامات مناسب، بتوانیم تغییر الگوی کشت را به سرانجام مطلوب برسانیم.

شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.