به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان داوریی به نقل از خبر نگار مهر، حبیب الله علوی نژاد صبح سه‌شنبه در حاشیه کارگاه آموزشی – ترویجی آشنایی با گیاهان دارویی اظهار داشت: برگزاری دوره‌های مخلف آموزشی ویژه کشاورزان شهرستان عسلویه را با جدیت دنبال می‌کنیم.

وی اضافه کرد: گیاهان دارویی در سلامت انسان و کاهش وابستگی به داروهای سنتزی و شیمیایی اهمیت بسزا و نقش مهمی دارند و همواره مورد استقبال مصرف کنندگان هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عسلویه خاطرنشان کرد: با توسعه کاشت گیاهان دارویی در استان بوشهر زمینه اشتغال افراد در این بخش فرام شده و شاهد توسعه اشتغال در این قسمت خواهیم بود.

وی افزود: کارگاه آموزشی– ترویجی آشنایی با گیاهان دارویی با حضور ۳۰ نفر از کشاورزان روستاهای اخند، بندو، عسکری و بزباز به همراه کارشناسان ذیربط در روستای اخند شهرستان عسلویه برگزار شد.

علوی نژاد افزود: در این کارگاه آموزشی گونه‌هایی که خاص شهرستان عسلویه هستند معرفی شد و چگونگی کاشت آنان بیان شد و از لحاظ اقتصادی و اشتغال آوری مورد بررسی قرار گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عسلویه گفت: امکان تولید در سطوح کوچک، توجیه اقتصادی و تلاش برای اصلاح الگوی کشت از مهمترین اهداف برگزاری این کارگاه بوده است.

Please follow and like us:
Pin Share