به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الله شهبازی با اشاره به وضعیت تولید گیاهان دارویی در استان همدان اظهار داشت: امسال سطح زیرکشت گیاهان دارویی استان همدان نسبت به سال گذشته ۳۱ درصد و میزان تولید نیز ۳۲ درصد رشد داشته است.

وی افزود: سطح زیر کشت گیاهان دارویی در سال ۱۳۹۳، چهار هزار و ۵۲۹ هکتار که در سال گذشته به پنج هزار و ۹۵۱ هکتار افزایش یافت.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی همدان بابیان اینکه بیش از ۹۵ درصد رازیانه و ۴۶ درصد گشنیز کشور در استان همدان تولید می‌شود، گفت: سال گذشته ۱۵ هزار و ۵۲ تن گیاهان دارویی در استان همدان تولیدشده است.

شهبازی عنوان کرد: این میزان نسبت به تولید ۱۱ هزار و ۴۲۷ تنی سال ۱۳۹۳، رشد داشته است.

وی با اشاره تسهیلات بانکی ارائه شده به متقاضیان احداث واحدهای تولیدی گلخانه ای و پرورش قارچ نیز بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۳۷ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به متقاضیان احداث واحدهای تولیدی گلخانه ای و پرورش قارچ پرداخت‌شده است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی همدان عنوان کرد: تعداد واحدهای دریافت‌کننده این تسهیلات ۶ واحد شامل یک واحد تجهیز تولیدی کمپوست و قارچ، یک واحد تکمیل تولید گلخانه ای گل و گیاه، کمک به سرمایه در گردش یک واحد گلخانه سبزی و صیفی و احداث سه واحد گلخانه سبزی و صیفی در سطح ۱۴ هزار و ۱۸ متر مربع بوده است.