به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا مؤمنیان ظهر امروز در مراسم برداشت گل محمدی در این شهرستان اظهار کرد: سطح زیرکشت گل محمدی در شهرستان کاشان ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار است که از این طریق برای ۱۳ هزار و ۵۰۰ خانوار اشتغال فصلی ایجاد کرده و درآمد حاصل تولید گل محمدی بالغ بر ۵۶۰ میلیارد ریال است.

وی افزود: درآمد حاصل از فروش گلاب طی سال گذشته برای گلاب‌گیران و تولیدکنندگان در شهرستان کاشان به بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

سرپرست فرمانداری کاشان با بیان این که رویکرد شهرستان در حوزه گل و گلاب بر اساس چشم‌انداز توسعه، توجه به تولیدات اسانس است، یادآور شد: در سال گذشته ۱۶۲ کیلوگرم اسانس گل محمدی و ۲۵۰ تن گلاب ناب به کشورهای اتحادیه اروپا صادر شده که کل این میزان متعلق به شهرستان کاشان است.

وی تأکید کرد: در چشم‌انداز ۲۰۵۰ سازمان تجارت جهانی، ارزش تجارت اسانس ۵ تریلیون دلار پیش‌بینی شده است، باید تلاش کنیم که از خام‌فروشی جلوگیری کرده و سرمایه‌گذاری خود را در حوزه تولید اسانس و سایر مشتقات این محصول با ارزش هدایت کنیم.

مؤمنیان تأکید کرد: بیشتر منافع در حوزه گل و گلاب در مشتقات این محصول نهفته است، از این رو فرمانداری کاشان از توسعه صنایع جانبی صنعت گل و گلاب از جمله صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی و آرایشی حمایت می‌کند.

وی متذکر شد: با توجه به چشم‌انداز و سند ملی کشور در حوزه گیاهان دارویی و اقلیم آب و هوایی شهرستان و مباحث اقتصادی، ضروری است تا سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه کشاورزی با دقت و تدبیر بیشتر انجام گیرد.