به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی ایلام، دومین مرحله برداشت به لیمو توسط مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی در حالی آغاز شد که سطح زیر کشت این گیاه در استان ایلام ۵/۲ هکتار می باشد ولی خوشبختانه با مشارکت بخش خصوصی پیش بینی می شود این مقدار در سال زراعی ۹۲-۹۱ به ۸ هکتار برسد.

و اما بدانید از به لیمو: درختچه اى به ارتفاع ۳ – ۲ متر با برگ هاى ساده و چند ساله می باشد . به لیمو برای رشد به هوای گرم، نور فراوان و رطوبت بالا نیاز دارد و به سرما حساس و برای رشد به خاک هایی با بافت سبک و لومی نیازمند است. کاشت این گیاه بصورت بهاره می‌باشد و در نیمه اول بهمن ماه تا اواخر اسفند ماه انجام می‌شود. برای کاشت یک هکتار به‌لیمو حدودا به ۱۵۰۰۰-۱۲۰۰۰ قلمه مناسب نیاز است. نیاز آبی به‌لیمو نسبتا زیاد است و به توجه به گرمای هوا حدودا هر ۴-۳ روز یکبار باید آبیاری انجام شود.

برگ ها بخش دارویى این گیاه را تشکیل مى دهند و بویى شبیه به بوى لیمو دارد که ۲ تا ۳ بار درسال برداشت می شوند . عملکرد این گیاه در هر سال بین ۱۰۰۰-۹۰۰ کیلو در هکتار می باشد.بعد از برداشت این گیاه در مرحله آخر از هرگیاه بطور متوسط میتوان ۸-۶ قلمه گرفت که بعد از کاشت در مکان .مناسب ریشه دار شده ودرسال بعد در زمین اصلی گاشت می شود.

خواص دارویی مهم: آرام‌بخش، درمان سرماخوردگی و سردرد و ضد نفخ

به لیمو را معمولا بیشتر به صورت داروی خیساندنی یا جوشاندنی استفاده می کنند. در تابستانها، چای سرد به لیمو با یخ و همراه چند شاخه نعناع، نوشیدنی خوش طعم و نشاط انگیزی را تشکیل می دهد. چای داغ به لیمو دارای خواص تسکین دهندگی درد و همچنین تسهیل کننده هضم غذا میباشد و در واقع یک داروی سنتی برای درمان سوءهاضمه و نفخ شکم است و ناراحتیهای عصبی، لرزش و تپش قلب را آرام میسازد.


کلیدواژه ها : ,