جواد قناعت بعد ازظهر پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان گلستان گفت: پیشنهاد ثبت ملی این درخت از پیشنهادات شایسته برای استان است.

وی افزود: سرخدار درخت نادری است که در سطح کشور تنها در استان گلستان می روید و قبل از اینکه استان های دیگر این درخت را به نام خود ثبت کنند گلستان باید این کار را انجام دهد.

قناعت ادامه داد: گیاهان دارویی از موضوعاتی است که در استان به راحتی می توان ان را پیگیری و اجرا کرد تا به مرحله تولید برسد، مدیران حوزه های مختلف و مرتبط با این موضوع باید پیگیری های لازم را انجام دهند.

وی در ادامه گفت: تنظیم بازار محصولات کشاورزی موضوعی جدیست که جا برای کار دارد و باید کار بیشتر و تخصصی تری روی ان انجام شود.

قناعت در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره زعفران در سال قبل گفت: سال قبل این جشنواره در آبان ماه برگزار شد، امسال نیز باید به صورت استانی با تولیت سازمان جهاد کشاورزی برگزار شود.

وی تصریح کرد: روستای وامنان شهرستان آزادشهر سال قبل میزبان این جشنواره بود ، این روستا ظرفیت و پتانسیل زیادی در زمینه کاشت زعفران دارد که میتوان به عنوان یک موضوع کلی و اساسی در استان مورد توجه قرار گیرد، این امر برای استان مهم است و باید در اولویت قرار گیرد.

قناعت تاکید کرد: همه دستگاه های اجرایی مرتبط باید در کنار جهاد کشاورزی نگاهی ویژه به بحث زعفران داشته باشند و ان را جدیتر بگیرند چرا که می تواند اشتغالزایی خوبی نیز ایجاد کند، با برنامه ریزی درست سال بعد می توانیم این جشنواره را به صورت ملی در استان برگزار کنیم.


کلیدواژه ها : ,