به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سمنان اظهار کرد: برای نخستین بار جشنواره داروهای گیاهی، گل‏ها، گیاهان دارویی، صمغ‏‌های نباتی و صنایع وابسته سمنان از امروز در این استان آغاز به کار کرد.

سیدحسن میرعماد تصریح کرد: در این نمایشگاه، سه جامعه محلی از استان سمنان در قالب غرفه طرح مدیریت پایدار منابع آب و خاک حبله‌‏رود شرکت می‏‌کنند.

وی تصریح کرد: تشکل زنان روستای رامه، جامعه محلی روستای جابان و روستای لزور را می‏‌توان سه جامعه محلی نام برد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان افزود: در این نمایشگاه ۲۵۰ گونه گیاه دارویی که توسط سه جامعه محلی جمع‌آوری شده، به صورت نمونه در معرض دید علاقه‏‌مندان به گیاهان دارویی و نیز دانشجویان رشته گیاه‌شناسی و … گذاشته شده است.

میرعماد هدف از برپایی این نمایشگاه را شناساندن گیاهان دارویی که در این استان به صورت خدادادی وجود دارد، عنوان کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان اظهار کرد: هدف از شرکت جوامع محلی در این نمایشگاه پیگیری یکی از هدف‏های طرح مدیریت پایدار منابع آب و خاک یعنی رساندن محصولات سالم و پاک به دست مصرف‏‌کننده بدون حضور دلال است تا با تداوم این هدف علاوه بر توجه به سلامت و بهداشت جسمی مصرف کننده، سود ناشی از فروش محصولات به زندگی تولیدکننده وارد شود.