معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان ‌شرقی گفت: طرح تولید، جمع آوری و فرآوری گیاهان دارویی توسط این نهاد اجرا می شود.

امیر شبان روز چهارشنبه اظهار کرد: گسترش زمینه اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد با اجرای طرح جمع آوری و فرآوری گیاهان دارویی هدف اصلی اجرای این طرح است.

وی اضافه کرد: در مرحله نخست این طرح گیاهان دارویی مانند گزنه، پولک، کاسنی، آوریشن و پونه جمع آوی و فرآوری می شود. شبان ابراز کرد: کشت گیاهان دارویی از جمله بادرنجبویه، سنبل لطیف و گل راعی در مرحله دوم اجرای این طرح انجام می شود. وی ادامه داد: آموزش فرایند فرآوری و خشک نمودن گیاهان دارویی برای ارایه به مراکز تجاری، افزایش، تصحیح و تکمیل اطلاعات در خصوص کاربرد گیاهان دارویی از برنامه های آموزشی برای اجرای هرچه بهتر این طرح می باشد.

شبان گفت: جمع آوری برخی از گیاهان شاخص دارویی که میزان تولید خود رو در منطقه آذربایجان شرقی و همچنین توجیه اقتصادی داشته باشند از دیگر اهداف اجرای این طرح اشتغالزایی است. معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گفت: تامین سرمایه لازم در قالب وام خوداشتغالی از تعهدات کمیته امداد استان برای اجرای این طرح است.

 


کلیدواژه ها :