به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از ایرنا، علی زارع سروی  با اشاره اینکه شهرستان مهریز از قطب های اصلی رویش آنغوزه استان محسوب می گردد اضافه کرد: در سال گذشته به دلیل تراکم و زادآوری مناسب در سطح مراتع ، مجوز بهره برداری از آنغوزه پس از تعیین بهره برداران صادر شد .

وی ادامه داد: این اقدام امسال به دلیل تراکم پایین ، جلوگیری از انقراض نسل این طلای کویر و کمک به احیای مراتع و جایگزین شدن پوشش مناسب ، بهره برداری از این گیاه دارویی ، صنعتی در سطح مهریز ممنوع می باشد .

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریز اظهار داشت: گیاه آنغوزه یکی از محصولات فرعی مراتع مهریز می باشد که بهره برداری از آن فقط با اخذ مجوز و تعیین بهره بردار از سوی اداره منابع طبیعی امکان پذیر است .

زارع سروی گفت: طبق مقررات برداشت هرگونه گیاه آنغوزه فاقد مجوز در سطح شهرستان و مراتع بخش مرکزی مهریز غیر قانونی و جرم محسوب می گردد و دارای پیگرد قانونی است .

وی از عموم مردم و کشاورزان ساکن در مناطق روستایی مهریز خواست تا در صورت مشاهده هرگونه برداشت غیرقانونی از این گیاه مراتب را جهت نظارت و بررسی موضوع و برخورد با متخلفان به اداره منابع طبیعی اعلام کنند