به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از فارس، سید رضی کریمی پیش از ظهر امروز در آئین افتتاح شرکت فرآوری مروارید آویژه سبز خلیج‌فارس اظهار کرد: رشد و پیشرفت میهن اسلامی از اهداف مهمی است که همه باید با تلاش و کوشش برای دستیابی به آن تلاش کنیم.

مدیرعامل شرکت فرآوری مروارید آویژه سبز خلیج‌فارس خاطر نشان کرد: این کارخانه در کشور منحصر به‌فرد است و محصولات تولید شده در آن با محصولات اروپایی برابری می‌کند.

وی با اشاره به ارزش اقتصادی این گیاه دارویی افزود: ارزی که صادرات این دارو وارد می‌کند، ۸ تا ۱۰ درصد سایر گیاهان دارویی است.

کریمی تصریح کرد: بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت‌ مدرس مسئولیت اجرای طرح در این پروژه را عهده‌دار بوده است.

وی اضافه کرد: تولید این فن‌آوری مهر‌ماه سال ۸۸ با حمایت معاونت علمی ریاست‌ جمهوری و صندوق حمایت از پژوهشگران کشور آغاز شد.

این مسئول ادامه داد: اجرای این پروژه از تیر‌ماه سال جاری شروع شد و با تلاش‌های صورت گرفته در اسفندماه شاهد بهره‌برداری از این طرح هستیم.

مدیرعامل شرکت فرآوری مروارید آویژه سبز خلیج‌فارس اضافه کرد: این طرح قابلیت ایجاد اشتغال برای ۴۰ نفر را داراست و ستاد گیاهان دارویی کشور و معاونت علمی ریاست جمهوری نیز از آن حمایت کرده‌اند.

کریمی با اشاره به اینکه برگ صبر زرد ماده اولیه این کارخانه است، افزود: حجم تولید این کارخانه سه هزار تن در سال و حجم ماده اولیه این کارخانه نیز ۷ هزار و ۵۰۰ تن در سال است.

وی ادامه داد: پودر ژل آلوئه‌ورا، ژل پاپ‌دار، ژل فیلتر شده و حبه‌های فیله ژل از محصولات نهایی این شرکت هستند.

کریمی گفت: صنایع آرایشی و بهداشتی، صنایع دارویی، صنایع غذایی و آشامیدنی از صنایع نیازمند این محصول و مواد آرایشی و بهداشتی، مربا، کمپوت، رانی، نوشابه‌، ماست میوه‌ای و … از محصولات وابسته به تولیدات این شرکت هستند.

Please follow and like us:
Pin Share