ماسک اسفناج 

برای از بین بردن آکنه و لک های صورت 

اسفناج یکی از سبزی های سرشار از ویتامین های A . C . B  آهن ، پتاسیم ، کلسیم و ید است . استفاده از اسفناج و آب تازه آن رنگ چهره را باز می کند . اگر مقداری اسفناج پخته و له شده (یا آب اسفناج تازه ) را با کمی پودر سفید آب مخلوط کرده و بر روی پوست بمالید برای از بین بردن لک ، آثار جوش های صورت و جوش های قرمز پوست بسیار مفید است و خارش و سوزش را بر طرف می کند .

ماسک آناناس و روغن آفتابگردان

blank

برای بهبود آکنه

آناناس غنی از ویتامین Cاست . همچنین تاثیر فوق العاده ای بر روی آکنه و کومدون های زیر پوستی دارد. برای تهیه این ماسک یک آناناس رسیده را پوست بکنید و در مخلوط کن بریزید تا به صورت مخلوط غلیظی در آید . سپس یک لیوان روغن آفتابگردون به آن اضافه کنید یک روز در میان این مخلوط را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست صورت قرار دهید و سپس با آب سرد بشویید .

ماسک آلو سیاه

blank

برای رفع جوش های عمیق پوستی

آلو سیاه سرشار از ویتامین C . B .A  آهن ، کلسیم و فسفر بوده و بسیار مغذی است . دو عدد آلو سیاه تازه را له کنید . نصف لیوان آرد جو دو سر را به همراه دو قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه نمایید و به کمی آب به صورت یک خمیر چسبنده در آورید . این خمیر را بر روی پوست صورت بمالید و پس از ۲۰ دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید .

ماسک انبه 

blank

برای درخشان کردن رنگ چهره

انبه رسیده میوه ای شیرین و بسیار مقوی است که حاوی ویتامین های B , C , A ، کلسیم ، فسفر ، پتاسیم و منیزیم است . برگ درخت انبه مانند میوه آن خواص بسیاری دارد . آب برگهای تازه درخت انبه را گرفته و به مو ها بمالید ، مو ها را سیاه تر کرده و از ریزش آن جلوگیری می کند . برای شفافیت و درخشانی رنگ پوست یک انبه رسیده را پوست کنده و گوشت میوه آن را از هسته کاملا جدا و له کنید ، سپس به صورت یک ماسک روی صورت قرار دهید . و پس از نیم ساعت صورت خود را با آب ولرم بشویید .

ماسک انجیر

blank

برای وفع کک و مک صورت 

انجیر میوه ای دارای ارزش غذایی بسیار بالا و حاوی ویتامین A. B .C آهن ، منگنز ، کلسیم و برم است . برای رفع کک و مک روی پوست کافی است چند عدد انجیر تازه را له و با کمی پوره ارمنی مخلوط کنید و بر روی لک و مک پوست بمالید . این عمل را چندین بار انجام دهید تا لک صورت شما برطرف شود .