به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از ایسنا، مهدی حسینی با اشاره به ظرفیت بالای این شهرستان در بخش کشت گیاهان دارویی اظهار کرد: توسعه کشت گیاهان دارویی با رویکرد ایجاد اشتغال و درآمد زایی یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و هدف گذاری‌ های منابع‌ طبیعی استان در آرادان است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۷۵ هکتار از مراتع ییلاقی این شهرستان زیر کشت گیاهان دارویی است، ادامه داد: سه سامانه برای توسعه و احیای کشت این گیاهان دارویی برنامه‌ ریزی‌شده است.

وی با اشاره به شناسایی برخی ارقام گیاهان دارویی که مراتع این شهرستان مستعد کشت آنها است افزود: کشت گیاهان دارویی در ۳۷۵ هکتار از مراتع ییلاقی شهرستان آرادان آغاز شد.

وی با بیان اینکه هزینه این طرح از محل صندوق توسعه ملی تأمین می‌شود، تصریح کرد: سه سامانه برای توسعه و احیا آن برنامه‌ریزی‌شده که شامل مراتع گرجه، قالیباف، گونگ این شهرستان است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آرادان با اشاره به اینکه این طرح در مرحله مقدماتی از جمله مکان‌ یابی و شناسایی مناطق مستعد قرار دارد، تصریح کرد: تفاهم‌ نامه اجرای این طرح بین منابع طبیعی و مجریان طرح‌ های مرتع‌ داری منعقد شده است.

حسینی با بیان اینکه شیره باریجه کاربردهای متعدد دارویی، بهداشتی و صنعتی دارد که به‌صورت خام و بدون فرآوری به کشورهای دیگر صادر می‌شود، اضافه کرد: این محصولات جزو گونه‌ های مجاز مشروط بوده که بهره‌ برداری و حمل آن فقط به‌صورت طرح بهره‌ برداری مصوب و با مجوز اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری امکان‌پذیر است.