به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از خبرگزاری دانشجو؛ ابوالقاسمی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود با اشاره به بخشی اقدامات صورت گرفته در این دانشگاه در سال ۹۸ گفت: پیش از این یعنی در ماه‌های پایانی سال ۹۷ در دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود تنها «مرکز تحقیقات نانوذرات بیولوژیک در پزشکی» کشور ایجاد و در مردادماه امسال افتتاح شد. در این مرکز چند تن از متخصصین روی سلول‌های سرطانی کار می‌کنند و با مراکز علمی بسیاری قرار داد منعقد کرده و تحقیقات متفاوتی را انجام داده اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در ادامه گفت: در پاییز سال جاری «مرکز تحقیقات مواد مؤثره گیاهان دارویی در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود» توسط معاون علوم پزشکی سازمان مرکزی دانشگاه افتتاح شد که در آن مجید مظفری عضو هیأت علمی گروه شیمی و تعدادی از همکارانش بر روی گیاهان زعفران و آلوئه ورا و سایر گیاهان با خواص دارویی مطالعه و فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دو مرکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود وجود دارد بیان کرد: یکی از این مراکز رشد زیر نظر پارک علم و فن آوری استان سمنان و دیگر به صورت مستقل اداره می‌شود. این دانشگاه جزء معدود دانشگاه‌های کشور است که دو مرکز رشد فناوری و همچنین پنج شرکت دانش بنیان در آن وجود دارد.

ابوالقاسمی فر در پایان صحبت‌های خود تاکید کرد: این دستاورد‌ها که فقط در این دانشگاه کوچک به دست آمده نتیجه استفاده و میدان دادن به جوانان است.