×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

آخرین اخبار

امروز : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
بزرگترین شهرک تخصصی تولید و بسته بندی گیاهان دارویی در اصفهان، عملیاتی می شود

به گزارش شبکه خبری گیاهان دارویی به نقل از خبرنگار ایمنا محمدجواد بگی در نشست خبری بزرگداشت روز صنعت و معدن با اشاره به عملکرد شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان، اظهار داشت: این شرکت ۷۶ ناحیه مصوب دارد و تا این تاریخ ۷۰ شهرک ایجاد و ۶۷ شهرک دیگر واگذار کرده است.

به گفته وی، مساحت نواحی و شهرک های صنعتی اصفهان بالغ بر ۱۲ هزار هکتار است همچنین از حیث تعداد شهرک های صنعتی مقام اول کشور را داریم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان با بیان اینکه در این دولت حدود ۱۴۰۰ قرارداد در شهرک های منعقد شده است، افزود: این قراردادها منجر به واگذاری حدود ۷۰۰ هکتار زمین به متقاضیان سرمایه گذاری شده است همچنین میزان جذب سرمایه گذاری آنها ۴۲ هزار ۶۰۰ میلیارد ریال بوده است.

وی بیان داشت: واحدهای بهره برداری رسیده در این دوره ۱۱۳۶ واحد صنعتی بوده همچنین ١٨ هزار و ۴٣٣ نفر اشتغال ایجاد کرده و سرمایه گذاری واحدهای به بهره برداری رسیده ۱۲۴ هزار میلیارد ریال بوده است.

بگی افزود: در این دوره ۹۰ درصد این اراضی سند ثبتی دریافت کرده اند و ۶۰۰ هکتار زمین صنعتی جدید ایجاد شده است.

وی بیان داشت: تا پایان آذر ماه گذشته، میزان تامین آب شهرک ها ۶۵۳ لیتر برثانیه، میزان تامین برق ۶۵۳ مگاوات، تعداد شهرک های برق دار ۶۹ مورد، اتصال به شبکه گاز در ۵۱ شهرک، تصفیه خانه در حال بهره برداری ۱۲ مورد بوده است.

به گفته مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان، در این دوره ٢١ شهرک به بخش خصوصی واگذار و حدود ١٨٠ هکتار به فضای سبز شهرک ها اضافه شده است همچنین در بخش خدمات حمایتی ۵٣ خوشه صنعتی شناسایی که مطالعات امکان سنجی ۹ خوشه انجام و کار ۱۲ خوشه نیز به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه ٩٠ درصد پروژه های نیمه تمام در دولت های قبل به بهره برداری رسید، تاکید کرد: در این دوره اولین مرکز خدمات کسب و کار در استان اصفهان بعد از ۱۲ سال به بهره برداری رسید.

بگی همچنین به بهره برداری و راه اندازی شهرک فناوری اصفهان به مساحت ۶۰۰ هکتار و فاز یک عملیاتی به مساحت ۶۰ هکتار اشاره کرد و بیان داشت: امسال ۱۱ واحد فناور در شهرک مستقر و یک واحد به بهره برداری رسیده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ما به دنبال راه اندازی شهرک های سیاسی نیستیم، تصریح کرد: در حال حاضر٣٠ شهرک سیاسی به عنوان یکی از معضلات  در استان اصفهان وجود دارد که متاسفانه قابلیت واگذاری و سرمایه گذاری ندارند.

به گفته مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان، شرکت صنعتی های صنعتی تاکنون ۲۰ شهرک سیاسی را در مسیر راه اندازی قرار داده اما هنوز این شهرک ها در مسیر رشد قرار نگرفته اند.

وی همچنین از راه اندازی شهرک تخصصی تولید و بسته بندی گیاهان دارویی در منطقه تیران خبر داد و افزود: این شهرک تا ۴ سال آینده عملیاتی می شود.

بگی ادامه داد: در حال پیگیری ساخت اولین شهرک تخصصی داروسازی در جنوب استان هستیم همچنین مطالعات اولین شیمی پارک تخصصی استان را انجام داده ایم.

وی در پایان با اشاره به اینکه از سال گذشته در طرح رونق تعداد زیادی از واحدهای نیمه تمام و تعطیل در شهرک های صنعتی، دوباره رونق و به بهره برداری رسیدند.

به گفته بگی، سه مشکل بزرگ صنعتگران، مباحث مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و بانک ها هستند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.