به گزارش شبکه خبری گیاهان دارویی به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، رامز نصیری پیش از ظهر امروز در نشستی با فرماندار مغان اظهار داشت: توسعه شعبه جهاد دانشگاهی شهرستان گرمی یکی از برنامه‌های پیش روی ما است.

وی با بیان اینکه مشکلاتی در رابطه با مالکیت ساختمان فعلی جهاد دانشگاهی گرمی وجود دارد، افزود: از فرماندار محترم تقاضا می‌شود موضوع ساختمان جهاد دانشگاهی را با مذاکره با دستگاه‌های زیربط مرتفع کند.وی تصریح کرد: ۵۰۰ میلیون ریال از اعتبارات محل تملک دارایی سال‌جاری برای توسعه آزمایشگاه‌ها و فضای آموزشی جهاد دانشگاهی اختصاص یافته و امیدواریم سال آتی افزایش یابد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل بر لزوم اختصاص اعتبار ویژه برای پژوهش تاکید کرد و گفت: طرح مطالعات گیاهان دارویی در گرمی شروع شده و برای تکمیل آن نیاز به اعتبار داریم.فرماندار‌ مغان نیز در این جلسه گفت: وجود نمایندگی جهاد دانشگاهی در گرمی یک ظرفیت برای شمال استان اردبیل است.

ابراهیم امامی اظهار داشت: انتظار می‌رود جهاد دانشگاهی به گیاهان دارویی منطقه و ظرفیت‌های کشاورزی همچون کشت زعفران توجه ویژه‌ای داشته باشد.وی افزود: جهاد دانشگاهی اگر در حوزه شناسایی و ساماندهی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های منطقه پیشقدم باشد، اعتبارات ویژه‌ای از سال آتی اختصاص خواهد یافت.

مقام عالی دولت در شهرستان مغان بیان داشت: جهاد دانشگاهی نباید صرف تشکیل کلاس‌های آموزشی بسنده کند و بهتر است در حوزه پژوهش نیز ورود پیدا کند.امامی تصریح کرد: در صورت اینکه گرمی بعنوان پایلوت شناسایی و توسعه گیاهان دارویی در سطح استان معرفی شود، از محل اعتبارات شهرستانی سال آتی حمایت ویژه‌ای خواهیم کرد.