دکتر “احمد افروزیان”، با بیان این که مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان یزد، اولین مرکز رشد تخصصی در زمینه گیاهان دارویی در این استان است، اظهار کرد: یکی از اهداف این مرکز توسعه کسب و کار و کارآفرینی مبتنی بر دانش و فناوری و حمایت از ایده‌های نوآورانه و تبدیل این ایده‌ها به محصولات قابل ارائه به بازار با توان رقابت با محصولات خارجی و توسعه کسب و کارهای فناورانه در زمینه گیاهان دارویی است.
وی ادامه داد: در همین راستا نیز رویداد ایده شو با مشارکت دفتر تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی یزد در تاریخ سی‌ام آذر ماه سال جاری در اشکذر برگزار می‌شود.
افروزیان خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این “ایده شو”، پرورش قدرت خلاقیت و ایده‌پردازی در یک محیط علمی و دوستانه به منظور ایجاد فرهنگ نوآوری،جذب سرمایه گذار و تجاری سازی ایده های نو و فناورانه در حوزه گیاهان دارویی است.
وی متذکر شد: تمام کسانی که در حوزه گیاهان دارویی دارای دانش یا تجربه حرفه‌ای هستند از جمله دانشجویان، دانش آموختگان دانشگاهی، خبرگان و نخبگان مرتبط با گیاهان دارویی، کشاورزی و منابع طبیعی، مخاطبان این برنامه هستند.
سرپرست مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی یزد با بیان این که علاقه‌مندان می‌توانند به دو صورت “شرکت کننده” یا “ایده دهنده ” در این رویداد مشارکت داشته باشند، گفت: کلیه مراحل ثبت‌نام (ثبت و ارائه ایده) از طریق سایت http://fjdyazd.com انجام می‌پذیرد.
به گفته‌ی وی، ایده‌های ارائه شده توسط داوران بررسی شده و ایده‌های منتخب به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند به نحوی که برگزیدگان در روز برگزاری، ایده‌های خود را برای حاضرین ارائه می‌کنند و از بین ایده‌های ارائه شده، سه ایده‌ی برتر، معرفی و جوایز نقدی به آنها اهدا خواهد شد.
افروزیان تاکید کرد: علاوه بر این نیز ایده‌های منتخب از حمایت مرکز رشد گیاهان دارویی برخودار خواهند شد و امکان جذب سرمایه‌گذار برای آنها فراهم می‌شود.
این مسئول در پایان نیز یادآور شد: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر، ضمن مراجعه به سامانه اینترنتی، می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۲۷۲۲۹۴۱ و ۳۲۷۲۷۶۹۳ مرکز رشد گیاهان دارویی تماس بگیرند.