به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از واحد مرکزی خبر، مدیرعامل بزرگترین کارخانه تولید عصاره های گیاهی و دارویی کشور گفت: این عصاره زعفران با پیشرفته ترین دستگاه عصاره گیری که بوسیله کارشناسان بومی کهگیلویه و بویراحمد با همکاری کارشناسان گیاهان دارویی فرانسه ساخته و تولید شده است.
وحید گرجی افزود: این دستگاه با ظرفیت تولید روزانه ۱۵۰ کیلوگرم عصاره زعفران، در کمترین زمان، بیشترین ماده موثره را از گیاه زعفران استخراج می کند و از این نظر در دنیا بی نظیر است.
وی گفت: در عصاره زعفران استخراج شده، ماندگاری رنگ، طعم و عطر عصاره زعفران به دو سال افزایش پیدا کرده درحالی که ماندگاری رنگ ، طعم و عطر عصاره زعفران درحالت عادی، حدود دو ماه است.
مدیرعامل بزرگترین کارخانه تولید عصاره های گیاهی و دارویی کشور با اشاره به اینکه طراحی دستگاه عصاره گیری زعفران دوسال به طول انجامیده افزود :برای ساخت این دستگاه بیست میلیارد ریال هزینه شده است .
وحید گرجی گفت: این فناوری می تواند برای ایران که با تولیدسالانه ۲۸۰ تن زعفران رتبه نخست دنیا را دراختیار دارد، انحصار تولید مرغوب ترین عصاره زعفران جهان را هم به ارمغان آورد .
وی افزود : در بزرگترین کارخانه تولید عصاره های گیاهی و دارویی کشور سالانه حدود ۲۰۰ تن عصاره از انواع گیاهان دارویی و خوراکی تولید و بخشی از این تولیدات به کشورهای اروپایی و جنوب شرق آسیا صادر می شود .
افزوده می شود : این کارخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۲ در یاسوج آغاز و برای حدود هزار نفر بصورت مستقیم وغیرمستقیم شغل ایجاد کرده است