به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از خبرگزاری ایمنا، مدیر بازارهای سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان گفت: بازار گیاهان دارویی اصفهان تنها بازار تخصصی گیاهان دارویی کشور است که با هدف ارایه محصولاتی با کیفیت و قیمت مناسب به شهروندان فعالیت می کند.

زارعان در این باره افزود: این بازار در سال ۱۳۸۸ با ۷ غرفه آغاز به کار کرد و اکنون تعداد غرفه های بازار گیاهان دارویی اصفهان به ۳۲ غرفه افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه بازار گیاهان دارویی اصفهان در سه بخش کشت و تولید ، فرآوری و تبدیل و تجارت و بازرگانی فعال است ، اظهارداشت: در این بازار همواره تلاش شده است محصولات عمده ای که مردم نیاز دارند با قیمتی مناسب و کیفیتی برتر در اختیار آنها قرار گیرد.
مدیر بازارهای سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: در این بازار ۶ تا ۷ استان کشور که تولید کننده برخی محصولات گیاهی بودند ، با برندهای خاص خودشان مستقر شده اند.
وی با بیان اینکه در بازار گیاهان دارویی اصفهان محصولات هم به صورت عمده و هم به صورت جزیی با ۱۵ تا ۲۰ درصد ارزان تر نسبت به قیمت های سطح شهر ارایه می شود، گفت : در این بازار انواع دمنوش های گیاهی ، عرقیجات گیاهی، محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی ، روغن های گیاهی ، گیاهان دارویی خشک ، محصولات ارگانیک و انواع ادویه جات به فروش می رسد.
زارعان اعلام کرد: در این بازار صبح روزهای جمعه از ساعت ۱۰ تا ۱۱.۳۰ صبح کلاس هایی با حضور پزشکان طب سنتی و محققین گیاهان دارویی برای افزایش آگاهی مردم با موضوع شناخت طبع و مزاج ها ، خواص گیاهان دارویی ، طب سنتی و پاسخگویی به سوالات حاضرین برگزار می شود .
وی در پایان اعلام کرد: بازار گیاهان دارویی اصفهان که در میدان لاله، ابتدای خیابان پروین، جنب آتش نشانی واقع شده است، همه روزه صبح ها از ساعت ۸.۳۰ الی ۱۳ و بعدازظهرها از ساعت  ۱۶.۳۰ الی ۱۹.۳۰ آماده ارایه محصولات به شهروندان می باشد.